Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден наскоро бях с вградена видеокарта и от 4 гб рам използваемата беше 3.25 , сега вече си взех отделна видеокарта , но все още показва че използваемата е 3.25 , а не 4 как мога да оправя този проблем да си ги карам с целите 4 , а не почти 3 ? Като вградената вече е изключена.

Редактирано от MISHO_SHAMARA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден наскоро бях с вградена видеокарта и от 4 гб рам използваемата беше 3.25 , сега вече си взех отделна видеокарта , но все още показва че използваемата е 3.25 , а не 4 как мога да оправя този проблем да си ги карам с целите 4 , а не почти 3 ?

Като инсталираш x64 версия на ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да преинсталирвам и т.н. ?

Да, това е ограничение на 32-битовата архитектура

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Питах чисто и просто щото то нали като махнеш вградената мислих че вече си е 4 , но заради ОС то ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах чисто и просто щото то нали като махнеш вградената мислих че вече си е 4 , но заради ОС то ок.

Не е заради вграденото видео. X86 адресира до максимум 3.25 оперативна памет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е заради вграденото видео. X86 адресира до максимум 3.25 оперативна памет.

Да , ясно а може ли да те попитам за още един проблем то съм отворил и тема за него но никой не пише там , тук си свалих наскоро фифа 11 , но като стигне до 20-та минута започва страшен лаг , а машината ми не е чак толкова слаба

AMD A8 3870 3.00 GHZ APU е процесора

ATI R7 SAPPHIRE 1 GB GDDR5 е видеокартата

4 GB е рам-та

не че е толкова силна , но мисля че е достатъчна за да подкара фифа 11 , наскоро си превъртях Battlefield 3 , 4 и Pro evolution soccer 2014 както и 2013 перфектно вървят , но само тея Фифа ... играта си върви перфектно докато не започне да лаги към 20-та минута пробвах от замунда и аренабг и двете същата работа би ли помогнал и ако друг каже нещо ще му благодаря мн. !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От игри идея си нямам, ама пробвай със спиране на вертикалната синхронизация дали има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От игри идея си нямам, ама пробвай със спиране на вертикалната синхронизация дали има ефект.

Оки , сега ще пробвам. Ами сега е по натоварено в самата игра без вертикалната синхронизация , а иначе си работи супер с нея , но след определено време почва да цепи...

Ясно значи имам един последен въпрос , наскоро като си слагах видеокартата тази ATI R7 SAPPHIRE GDDR5 имах диск с драйвър инсталирах го , но в контрол панел и в прочие няма никъде настройване на видоекартата има ли начин да направя нещо по въпроса ?

Редактирано от MISHO_SHAMARA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ясно значи имам един последен въпрос , наскоро като си слагах видеокартата тази ATI R7 SAPPHIRE GDDR5 имах диск с драйвър инсталирах го , но в контрол панел и в прочие няма никъде настройване на видоекартата има ли начин да направя нещо по въпроса ?

Махаш старите драйвери, сваляш най-новите от сайта на амд и инсталираш. С тях трябва да получиш Каталист Контрол Център от където ще си управляваш картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш старите драйвери, сваляш най-новите от сайта на амд и инсталираш. С тях трябва да получиш Каталист Контрол Център от където ще си управляваш картата.

Аз имам такъв catalyst control center но е само  в процесора сега инсталирвам допълнително и ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да успях да си го направя поне това за каталист центъра. След като изтеглих amd detect automatic най нови драйвъри инсталнах и готово . :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , ясно а може ли да те попитам за още един проблем то съм отворил и тема за него но никой не пише там , тук си свалих наскоро фифа 11 , но като стигне до 20-та минута започва страшен лаг , а машината ми не е чак толкова слаба

AMD A8 3870 3.00 GHZ APU е процесора

ATI R7 SAPPHIRE 1 GB GDDR5 е видеокартата

4 GB е рам-та

не че е толкова силна , но мисля че е достатъчна за да подкара фифа 11 , наскоро си превъртях Battlefield 3 , 4 и Pro evolution soccer 2014 както и 2013 перфектно вървят , но само тея Фифа ... играта си върви перфектно докато не започне да лаги към 20-та минута пробвах от замунда и аренабг и двете същата работа би ли помогнал и ако друг каже нещо ще му благодаря мн. !!!

Аз имах подобен проблем с една друга игра сменяш крака и всичко се оправя при мен беше така. Проблема не е в PC-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем с една друга игра сменяш крака и всичко се оправя при мен беше така. Проблема не е в PC-то

Ами да странно наистина , ейсега си направих ПЕС 14 страхотна игрица отново но просто не ме кефи дървена е според мен хвърка ми на пц-то и странно за тези фифи ще пробвам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.