Премини към съдържанието
RumenGeorgieff

php четена на стойности от .txt файл

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам текстов файл, в които има много стойности (използвани за usernames). Как да направя php-то да прочита файла и да взема и използва някоя от стойностите в него  на случаен принцип.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<?php$f_contents = file("random.txt");$line = $f_contents[rand(0, count($f_contents) - 1)];?>

Където random.txt ти е името на текстовия файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Techmaniac, после как да изкарам резултата? В смисъл, имам поле в което по принцип трябва да се въведе username-а, а аз искам там да въведа php функция, която да взема username от .txt файл. Та, какво да въведа в това поле, за да се показва резултата от php-то? .. <?php echo ... ?> ??

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Techmaniac, после как да изкарам резултата? В смисъл, имам поле в което по принцип трябва да се въведе username-а, а аз искам там да въведа php функция, която да взема username от .txt файл. Та, какво да въведа в това поле, за да се показва резултата от php-то? .. <?php echo ... ?> ??

Благодаря.

Как искаш някой да ти помогне, като даваш толкова оскъдна информация ?

Щом искаш да извеждаш данни - да, използваш echo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чат. Когато потребителя го отвори, му изскача поле за ник. Там по подразбиране има зададен някакъв ник завършващ с рандом числа накрая, например "User1354". Ако потребителят желае, може да използва него или да си въведе нов. Чатът има възможност да прескочи тази стъпка и директно да вкара потребителя с подобен ник "User...". Това "User..." е зададено в конфигурацията на чата и мога да го сменя с каквото искам, но аз искам никовете, с които чатът вкарва потребителите да се взимат от .txt файл. Окей, techmainiac даде скрипт, сега остава единствено да сложа скрипта, който извиква резултата в конфигурацията на мястото на "User". Затова попитах какво точно да бъде след "echo"-то в <?php echo ... ?> $f_contents ли? .. <?php echo $f_contents ?> ли ще покаже избрания на случаен принцип username от .txt файла?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.