Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми USB разклонение за Wireless адаптор, понеже пробвах с един към 4 изхода, но не работи. Какъв трябва да свържа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, трябва ми USB разклонение за Wireless адаптор, понеже пробвах с един към 4 изхода, но не работи. Какъв трябва да свържа?

А нещо друго работи ли с тези 4 порта? А адаптера работи ли на друга машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах устройствата са наред. Въпроса не беше дали са повредени, а с какво разклонение ще работят въпросните адаптори или ако има такива с директна връзка, без някакви чипове, които да объркват нещата, ще ми свърши работа и преходна букса от мини USB B5 (женско) към USB 2 (женско), понеже съм изкарал такъв кабел за външна записвачка и когато не я използвам, към този кабел да включа адаптора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах устройствата са наред. Въпроса не беше дали са повредени, а с какво разклонение ще работят въпросните адаптори или ако има такива с директна връзка, без някакви чипове, които да объркват нещата, ще ми свърши работа и преходна букса от мини USB B5 (женско) към USB 2 (женско), понеже съм изкарал такъв кабел за външна записвачка и когато не я използвам, към този кабел да включа адаптора.

За целите на разклонител се ползват USB хъбове, активни или пасивни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целите на разклонител се ползват USB хъбове, активни или пасивни

Кой от двата хъба ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой от двата хъба ще стане?

Зависи от консумацията, обикновено безжичните адаптери не консумират толкова много, от друга страна активните (със собствено захранване) са по-удобни ако искате да закачите повече устройства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от къде да знам каква е консумацията, никъде не я пише, нито на адаптера, нито на хъба, но ми трябва да е със собствено захранване, че да не ми се подмятат и захранващи адаптори. Ако има 2-ка, тогава мощността не е ли 2 пъти по-голяма, отколкото на 4 разклонения? Адапторите са TP-Link TL-WN722N и Hama 11n /150Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от къде да знам каква е консумацията, никъде не я пише, нито на адаптера, нито на хъба, но ми трябва да е със собствено захранване, че да не ми се подмятат и захранващи адаптори. Ако има 2-ка, тогава мощността не е ли 2 пъти по-голяма, отколкото на 4 разклонения? Адапторите са TP-Link TL-WN722N и Hama 11n /150Mbps.

Ако хъба не е със собствено (външно) захранване то той се захранва от тока от посра към който е свързан. И мощността на активен порт е постоянна, няма как да е по-голяма от спецификациите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах този хъб http://mallbg.com/TRUST-4-Port-USB2-Mini-Hub-HU-4445p-15005_6870.html и работи идеално, щом успява да захрани и външен харддиск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.