Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nlegna

Изключване на РС за определен интервал от време

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

искам да си сложа програмка или настроя Windows 7 да се изключва автоматично в определен интервал от време и през този интервал, дори и да се включи да иска парола за достъп. През останалото време при включване да се стартира нормално без парола.

Пример:

Вечер в 23:00 часа компютъда да се изключи сам и при опит да се стартира повторно да иска парола за достъп.

Сутринта 7:00 часа компютъра ако се стартира да се логне без парола.

т.е. в интервала 23:00 до 7:00 часа компютъра да е защитен с парола и в 23:00 да се изключи сам. През останалото време да се логва без парола.

Надявам се съм обясни ясно питането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, каква е целта на това упражнение, но е възможно да се напише услуга (service), която в определен час да изключва компютъра и да позволява и забранява автоматично влизане за определени часове.

Не знам дали съществува такава програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целата е в посочения интервал от време да се ограничи достъпа на децата до РС-то, а в останалото време не, но това да не изисква намесата на човек (админитратор), а програмата да си го прави. :ph34r:. Това с услугата звучи интересно, но неясно като изпълнение и възможности.

Редактирано от nlegna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програма Child Control. Тя има огромна функционалност, включително и ограничаване на достъпа до компютъра по време. Може да се филтрират сайтове, даване на достъп до програми, игри и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

искам да си сложа програмка или настроя Windows 7 да се изключва автоматично в определен интервал от време и през този интервал, дори и да се включи да иска парола за достъп. През останалото време при включване да се стартира нормално без парола.

Пример:

Вечер в 23:00 часа компютъда да се изключи сам и при опит да се стартира повторно да иска парола за достъп.

Сутринта 7:00 часа компютъра ако се стартира да се логне без парола.

т.е. в интервала 23:00 до 7:00 часа компютъра да е защитен с парола и в 23:00 да се изключи сам. През останалото време да се логва без парола.

Надявам се съм обясни ясно питането.

Активирайте Parrent Cоntrol: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/set-parental-controls#1TC=windows-7

Има една програма Child Control. Тя има огромна функционалност, включително и ограничаване на достъпа до компютъра по време. Може да се филтрират сайтове, даване на достъп до програми, игри и т.н.

Това го има вградено в операционната система, няма нужда от външни програми

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активирайте Parrent Cоntrol: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/set-parental-controls#1TC=windows-7

Това го има вградено в операционната система, няма нужда от външни програми

Наистина го има вградено в ундоус , но тази програма е много добра и функционална и много интуитивна. Горещо я препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от pilence7707
      Телефона е sony z ,номер на модела c 6603,версията на андроид 5.1.1.  Не е мокрен,изтърван,удрян ,нито е сменяно нещо по него.От известно време,месец може би,се рестартира по време на разговор,без значение дали е входящо или изходящо обаждане,след това няма информация за последния разговор,все едно не се е състоял и батерията е на минимален заряд 12 или 14 %.Вярно ,че е старичък,на 4 г.,но работи идеално с изключение на това рестартиране.Връщах фабрични настройки няколко пъти,но ефект никакъв.Та въпроса ми е от къде може да е проблема,благодаря на всички отзовали се .

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте!
      slacko64-6.3.2-uefi.iso
      ме заинтригува. Свалих го на флашка. Работи чудесно от флашката, но когато започна да го инсталирам, иска някаква парола и без нея не посволява да продължа. Реших  да потърся паролата от Puppy Linux Blog, но когато се опитам да се регистрирам в него, се появява следния надпис: Unfortunately, registration is disabled due to copious amounts of spammers. Contact Admin directly if you have any questions. Сега вече възниква въпроса, как да се свържа с Admin?
      Моля, да ми помогнете да изляза от този омагьосан кръг и да се добера до паролата!
      Весели празници!
    • от Stefan Nenchev
      Здравейте! Имам нужда от скрипт, който да въвежда дата, час и минута в текстов файл. При повторно изпълняване на скрипта да не се изтриват предишните данни, а да се запазват като  списък.
      Например:
      1:08 PM 12/26/2017; 2:08 PM 12/26/2017; 3:08 PM 12/26/2017.
      Ще бъда много благодарен ако някой ми го напише на PowerShell, Batch, VBScript или JScript.
    • от LaMuSz
      Здравейте,
      племенника ми си е сложил парола за заключване на телефона, която в последствие е забравил. Също така не си помни паролата за google акаунта. Как мога да изтрия цялата информация на телефона и в същото време да го RESTORE-на до първоначален режим?
      Свалих PC Companion, но там има "Software repair" при който не мога да продължа без да сложа отметка на "Yes, I know my Google™ account details", а в действителност Аз не ги знам (нито племенника ми...все пак е 3ти клас) :о)

Ще съм Ви благодарен, ако може да помогнете! Моделът на телефона е "Sony xperia™ E5"
    • от mmarto
      Здравейте, преди дни в Белгия си намерих лаптоп Sony Vaio, обаче е с парола. Казах си лесна работа ще го преинсталирам и готово, обаче нещо не ми се получава. Не мога да вляза в Bios- a и да стартирам диска. Когато включа лаптопа всеки път ми излиза профила с полето за парола. Пробвах с Аssist, Del, F2... - НЕ! Моля за съвет, как да го преборя. Благодаря.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.