Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Частите, които имам са:

Памет - 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) A-data
Видеокарта - NVIDIA GeForce GT 520 (1024 MB)
Захранване - Linkworld LPK2-25 420W
Хард - Hitachi 500 gb sata2 

Спрял съм се на:

Приемам всякакви други предложения, но предпочитам дъното да не е на Asus. Компютърът ще се ползва за интернет, филми и Fifa 14 понякога. Бюджетът е 270лв. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата спокойно може да я продадеш понеже за нищо не става и е по-слаба от вградената графика в процесора.

АПУ-то което гледаш е бая старо. Актуалните са твърде скъпи но можеш да вземеш поне от миналото поколение а не от още по-старите. Ето - A8-6600K

Дъното гледай да е с A88X чипсет и не се занимавай със старите варианти. Евтин вариант е GB F2A88XM-DS2 а големия минус липсата на HDMI изход.

Обща стойност: 270.16 лв. с ДДС - Количка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък ще я купи някой  :( Ще си стой при мен за вечни времена. Иначе и аз затова се насочих тези процесори на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 234.67 лв. с ДДС
Видеокартата е достатъчна за Fifa.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом видеокартата е достатъчна предложението на Нико_ е по-добрия избор а и по-евтин с 35 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакво мнение за този пентиум:

Intel® PentiumTM G3430, 3200MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box

Достатъчен за непретенциозни игри. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Сокета е същият, да, но имах предвид дали да гледам чипсета, понеже колегата naruto беше писал в предния си пост да обърна внимание на чипсета да не е стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сокета е същият, да, но имах предвид дали да гледам чипсета, понеже колегата naruto беше писал в предния си пост да обърна внимание на чипсета да не е стар.

При интела не те интересува чипсета. Тоя пентиум като цяло е слаб, но за твоите цели ще е предостатъчен, както за интернет, филми, Фифа и други по-леки игри. Ако скоро няма да сменяш процесора вземи 760К.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При интела не те интересува чипсета. Тоя пентиум като цяло е слаб, но за твоите цели ще е предостатъчен, както за интернет, филми, Фифа и други по-слаби игри. Ако скоро няма да сменяш процесора вземи 760К.

Засега 760к ми е избора, но малко ме притеснява захранването ми. В бъдеще ще трябва да го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно на по-добро ли е от гигабайта:

asrock FM2A88M-HD+

И също така слага ли се термопаста на процесора? Чувал съм, че на новите няма нужда от термопаста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това дъно е с по-скапано аудио (Realtek® ALC887 vs 662) та даже е по-скъпо с 2.50 лв.  :D

Ако ще се взима чистия 760К взимай дъното на GB. Ако ще се взима нещо с вградена графика и държиш да има HDMI изход взимай ASROCK-а.  

Правиш компромис и в двата случая но ако ще взимаш чистия процесор HDMI изхода не те касае понеже ще ползваш видеокартата та не е нужно да даваш повече пари за дъно с по-скапано аудио.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже имам възможност да увелича малко бюджета, има ли смисъл да дам повече пари за тази комбинация:

Процесор Intel® CoreTM i3-4130, 3.4GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

ASROCK H81M-HDS /1150

или това дъно - GIGABYTE GA-H81M-S1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл.

Дъното на GB е с по-добро аудио а и по-евтино и е логичния избор ако ще се ползва видеокартата тъй като е само с D-Sub изход. 

И обратното ако няма да се ползва видеокартата. 

Честно казано писна ми да пиша романи та кажи най-накрая видеокартата ще остава ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със колко го увеличаваш ?

С колкото са процесора и дъната, не повече.

Има смисъл.

Дъното на GB е с по-добро аудио а и по-евтино и е логичния избор ако ще се ползва видеокартата тъй като е само с D-Sub изход. 

И обратното ако няма да се ползва видеокартата. 

Честно казано писна ми да пиша романи та кажи най-накрая видеокартата ще остава ли?

Да, ще ползвам видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи взимаш това с по-добро аудио или друго предимство което ще ползваш в ежедневието си. Няма смисъл да се набутваш с другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.