Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Наскоро си купих таблет с ОС Андроид. Нормално все пак човек да си зададе въпроса, въпреки антивирусните програми, ако влезе вирус и ОС се срине как се осъществява една преинсталация на ОС Андроид? На настолния компютър ми е пределно ясно, няколко пъти съм извършвал такава, нищо сложно, а сега бих искал да разбера и за таблета как става. Освен това чета, че преинсталация се налагало и поради запълване на паметта, която при китайските таблети нямало как да се освободи, тоест трябва да внимаваш какво инсталираш, за да не заемаш излишно място. Моят е произведен в Китай, но е по лиценз и не знам дали това важи за него. Търся по разни сайтове откъде точно да си сваля моята версия на Андроид, но все попадам на такива, които са отваряни и пипани вътре от частни лица и които всичко може да са направили - от рода на Android by "еди кой си".Прочетох някои теми в нета, но конкретно информацията е оскъдна. Чета за фирмуеър че трябвало да се инсталира, бихте ли обяснили точно какво представлява фирмуеъра?Трябвало преинсталацията да се извършва от настолен компютър с помощта на програма. Изключително трябвало да се внимава, да се сложи точния софтуер, за да има съвместимост. Та накратко:1 - Някой може ли да обясни какво точно е фирмуеъра?2 - Освен ОС Андроид и фирмуеъра ли трябва да се инсталира?3 - Възможна ли е преинсталация на таблета без връзка с друг компютър, тоест ако ОС Андроид и фирмуеъра са качени на микро сд карта, вкарана в таблета? Четох, че трябва картата да се направи да е буутейбъл. Като цяло виждам, че нищо сложно няма, гледах и клипове в ютуб, но в крайна сметка се надявам някой да даде линк тук в този форум или линк другаде, където да е обяснено всичко нагледно от-до.От официалния сайт на таблета видях, че се предлагат за сваляне фирмуеъри, въпроса е откъде да се свали ОС Андроид и как да стане всичко.Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!...

Първо, вируси за Android няма, но има други гадинки, от които лесно се предпазваш, но трябва да си поне минимално запознат с Android, а ти май не си... Спазвай няколко прости правила и няма защо да се страхуваш, че ще прихванеш нещо, защото няма как, освен ако самия ти не си инсталираш нещо умишлено. Сваляй приложения само от Google Play, забрани инсталацията от непознати източници, чети т.нар. Permissions и внимавай за несвойствени такива, чети коментарите на потребителите ползвали приложението, инсталирай приложения, които са популярни. По принцип, дори да си прихванал нещо вредоносно, не е нужна преинсталация, едно връщане към фабричните настройки би оправило нещата. За паметта също не е съвсем така, но дори и да задръстиш таблета, пак едно връщане към фабрични настройки + формат на паметта е повече от достатъчно. Тъй или иначе има доста приложения, който чистят паметта, а ако таблета е фабрично рутнат, каквито са някои китайски таблети, имаш още повече възможности (например да изчистиш дори това, което не трябва...). Фърмуера е точно това, операционната система. Обикновено се сваля от сайта на производителя или има приложение за Windows, което ти помага за преинсталацията. Би трябвало на сайта на производителя да е описано какво и как... Възможно е да преинсталираш и от SD картата, ако имаш Recovery. Колкото до картата, не е нужно да е бутваща. Имам чувството, че прекалено много сравняваш Android с Windows, тоест, мислиш си, че е като при Win, а то не е...

И за на края, не всеки китайски таблет е пълен боклук и с липса на каквато и да е поддръжка, но пък твоя може и да е такъв :) Най лошото е, че почти е невъзможно да получиш помощ за конкретен модел китайски таблет, както тук, така и в западните форуми. Ако все пак си с някой по-популярен, съществува някакъв минимален шанс...

Полезна информация можеш да получиш от форумите на XDA Developers, а от българските, виж в androidbg.com форума...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от флашване наново просто направи фабрични настройки + формат на картата. Няма такива вируси които да сринат Андроид. Инсталирай си dr.web light и няма да се притесняваш от вируси. Sent from my Foxsky T33 using Taptalk PRO

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от както инсталирах, антивирусна тегля си от всякаде без проблем.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,аз специално с ос андроид верно, че отскоро съм запознат и това, което ви пиша съм го чел по други теми и ви препредавам какво съм чел. Колкото до фърмуера ми писаха от друг сайт, че това било биос-а на на таблета, което също си е базисна ос, а вече ос андроид от другаде се сваляла. Ето каква тема намерих и откъдето почерпих информация и всъщност от този сайт ми казаха по-горното.antim1.com/Joomla2/index.php?option=com_content&task=view&id=479&Itemid=458

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,аз специално с ос андроид верно, че отскоро съм запознат и това, което ви пиша съм го чел по други теми и ви препредавам какво съм чел. Колкото до фърмуера ми писаха от друг сайт, че това било биос-а на на таблета, което също си е базисна ос, а вече ос андроид от другаде се сваляла. Ето каква тема намерих и откъдето почерпих информация и всъщност от този сайт ми казаха по-горното.antim1.com/Joomla2/index.php?option=com_content&task=view&id=479&Itemid=458

не точно. В момента в който получите устройството ОС вече е записан в енергонезависима памет и няма нужда да го инсталирате вие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе не се занимавай с платени антивирусни щот после ще иска ключ и тем подобни регистрации.Sent from my Foxsky T33 using Taptalk PRO

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от флашване наново просто направи фабрични настройки + формат на картата. Няма такива вируси които да сринат Андроид. Инсталирай си dr.web light и няма да се притесняваш от вируси. Sent from my Foxsky T33 using Tapta

Имам въпрос,преди месец таблета ми започна да загрява и не можеше да се изключи.След това се изключи сам. Когато го включих отново вече работеше нормално(без да загрява) но му изчезна звукът.Аз го прочистих от ненужните програми и го върнах на фабричните настройки без формат на паметта.Не помогна-звукът още го няма.Моля помогнете ми какво да направя. Предварително ви благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'bagalancho' какво означава 'върнах фабрините настройки без формат на паметта' значи нищо не си направил. При reset се изтрива всичко, прави го като нов. Аз често правя reset на моя, тел. номера ги синхронизирам с Google и винаги ги имам...(макар, че тел. ми е най-обикновена Nokia, но така си пазя тел. номера), тел. да изчезне- номерата си остават. Виж как се прави reset в YouTube.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.