Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, опитвам се да сглобя кофигурация на която ще се играят игри от типа на BF4, Crysis 3 и главно Assassin's Creed от 1 до 4.Бюджетът е 650-700лв, като това трябва да включва и доставката.Насочил съм се към i5 4440, но естествено без отделно видео заради сегашният бюджет, като видео карта и нов монитор ще взема след някой друг месец. Сегашният ми монитор е много стар може би на 10 или повече години, а макс. резолюцията му е 1280x1024.

Имам едно старо захранване и искам да попитам дали и възможно да свърши работа докато си купя видео карта, въпреки че не ми се вярва, ама за всеки случей.

Ето линка - http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=109361

Същото е като това от 5-ти пост на pacy nikolov.

Имам доста скромни познания по хардуер (почти никакви :D ) и незнам дали всичко си съвпада , но се опитах да сглобя една примерна конфигурация...

ASROCK H81M-DGS /1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 606.65 лв. с ДДС

Въобще не разбирам от дънни платки, това съм го избирал само по сокета и предполагам щом е толкова евтино сигурно има доста недостатъци, надявам се някой да ми обясни какви са те.

За процесора съм убеден, че ще е този.

За сега 4гб рам ще стигнат.

Има ли някаква сериозна причина хардът който съм посочил да е толкова евтин? 500гб хард ще ми стигнат, но ако може да се вкара някак си и 1тб ще е чудесно.

За кутията нямам претенции, стига само да върши работа.

Захранването което съм посочил наистина ли е 500w и ще стигне ли за една R9 270X, GTX 760 или в краен случей HD7850 ?

Дано да не съм забравил нещо.

Ако имате някакви въпроси питайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не захранването не е 500W отделно спестените защити може да имат негативни последици върху хардуера ти при токови удари.

Това се отнася и до старото захранване докато си без видеокарта. Ще захрани машината но няма да те пази. 

Кутията има много важен ефект върху охлаждането което ще е от голямо значение след поставянето на видеокартата.

Отделно ако трябва да и купуваш допълнително вентилатори цената се дига та не винаги по-евтиното е изгодно.

Не забравяй и че трябва да събира видеокартата.

Най-изгодните кутии за машина със среден клас видео са N200/N300 за под 70 лв.

Най-изгодното захранване FD Integra 500W или FSP Raider 550W за около 100 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 699.42 лв. с ДДС
Отделяш и 15-20 лв. за доставка. Ако ти идва много вземи по-евтино дъно. Захранването в тази кутия е сравнително качествено и би се справило с видеокарта от среден клас, но е желателно да се смени след време.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 717.38 лв. с ДДС

Малко над бюджета е, но пък е с много хубаво дъно. Като добавиш външно видео и още една плочка RAM ще стане звяр!
Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на @Нико_ е прекрасно по-добра машина няма да получиш от неговата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 699.42 лв. с ДДС
Отделяш и 15-20 лв. за доставка. Ако ти идва много вземи по-евтино дъно. Захранването в тази кутия е сравнително качествено и би се справило с видеокарта от среден клас, но е желателно да се смени след време.

ASROCK B85M-HDS /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 A-DATA 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 676.99 лв. с ДДС

Така добре ли е, за да мога да вляза в бюджета?

Незнам дали е позволено да питам за това, но съм доста изостанал в тази област и последната ОС която използвах беше "Windown XP Professional 32bit SP3", та коя точно версия на Windows бихте ми препоръчали да си инстална, защото гледам в zam*nda има много и доста се обърквам ?

Редактирано от chelios (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M-HDS /1150I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1600 A-DATA500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200CM K350 W/600W PSUОбща стойност - 676.99 лв. с ДДС

Така добре ли е, за да мога да вляза в бюджета?

Незнам дали е позволено да питам за това, но съм доста изостанал в тази област и последната ОС която използвах беше "Windown XP Professional 32bit SP3", та коя точно версия на Windows бихте ми препоръчали да си инстална, защото гледам в zam*nda има много и доста се обърквам ?

Да, добре е. Можеш да сложиш и най-евтиното дъно стига да е 1150. Слагаш WIndows 7/8 x64. Подробности на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.