Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тази конфигурация подлежи ли на клок? http://nikem-bg.net/cart/47370p1r50207p1r1005969p1r49417p1r50173p1r49615p1r44515p1r48994p1r49001p1r46911p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подлежи, но пък харда не е подбран добре. И ще трябва допълнителен охладител за процесора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало можеш да пробваш да му вдигнеш леко multiplier-а без да бараш волтажа. Можеш за пробваш доколко можеш да го клокнеш стабилно. Аз лично на моя Phenom II X4 955 карам с 19x / 3800mhz без да му барам волтажа и си върви доста стабилно, даже самия комп не съм го изключвал от 1 месец. Вечерта му върви само браузъра и още разни неща, а през деня 1-2 часа играя на игри и го натоварвам доста - няма никакви проблеми.

Особенно ако не си вдигнал волтажа, няма да имаш проблем с боксовото охлаждане, ама май ще ти дойде леко шумничко. Ако ти е шумно - можеш да го намалиш през SpeedFan, перката е 4 пинова и може да се контролира. В SpeedFan в таба Advanced си избираш хардуерния чип на дъното - ITE*нещо си и оттам насетне вече го регулираш с % на Fan 1 . Имай предвид, че тая гадина - перката на боксовото охлаждане на АМД има и терморезистор - като се напече отдолу радиатора си вдига оборотите дори волтажа да не мърда. Но като му ограничиш тока, няма да успее да ги вдигне много. Естествено - с намален вентилатор, проца ще ти загрява повече. Гледай да не вдига повече от 75 градуса.

Ето това ще ти бъде полезно &

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1693979

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.