Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, време е да сменя старата "печка" с нова, че не се издържа вече, един клип, като хората немога да гледам.

Старата конфигурация е:

МБ:MSI P35 Neo Combo

CPU: Pentium 4 631

VGA: sapphire x1650 (моята няма HDMI)

RAM: corsair CM3X2G1333C9DHX 2x2 gb (не се справям с намирането и) самата рам изглежда така

Захранване: ISO P480pp

Хардовете са seagate, един 30gb и един 160gb тари на библия :) Чегъртат, мисля, че са за смяна.

Кутията незнам каква е, никаде непише, но изглежда цък,цък.

Много си я харесвам и си мисля, че може да мина и без да я сменявам.

Сега, моля да предложите конфигурация до 500лв., на която да вървят Full HD филми, да си цъкам някоя друга игричка след работа и  да не се налага да го сменям скоро :)

Надявам се да не съм пропуснал нещо. :beer:

П.п. мисля да го карам известно време на вградената видео карта(предполагам, че CS ще върви)докато събера пари за хубава видео карта.

Редактирано от karnozavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни тоя 160 ГБ хард,дали е със САТА интерфейс.Ако е,защо пък да не го ползваш и сега,пък спестените пари ще вложиш в по-добри части.

Кутията и рам-паметта може да ползваш.Другите части,ако можеш-разпродай.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел ще ти дойде нанагорно за тая сума  и да е читаво що годе та избора ти е  ограничен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай, че 11 кинта не са проблем:

Обща стойност - 511.47 лв. с ДДС
Ръгаш частите в твоята кутия.
Сега видях, че може да си ползваш РАМ паметта та или спестяваш 60 лв. или ги влагаш в по-добри части.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, сега виждам, че съм пропуснал да спомена, че мисля да го карам известно време на вградената видео карта(предполагам, че CS ще върви)докато събера пари за хубава видео карта.

@onogondur да, харда е сата, 1 или 2, незнам как да го видя, но ми даваше ядове преди, един приятел нещо му прави там с някакви програми та го закрепи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се взима i3-ка. Нещо такова.

Обща стойност - 513.40 лв. с ДДС
С нова кутия. Ако мислиш да караш с твоята можеш да вземеш по-добро дъно:ASROCK B85M PRO4 LGA1150 и по-добро захранване:PSU CM GX 450W APFC, цената става 516 лв. но в предвид високата цена на CM по-добре FSP Raider 550W. На вграденото видео ще играеш CS спокойно. Може да се направи и конфигурация с APU. Оставям и момчетата да измислят други варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка вариация на предложението на Нико_

Този път платформата е АМД

Количка

Обща стойност - 528.35 лв. с ДДС

Тук вече има 4-ядрен процесор,добър хард,чудесно дъно.Малко по-скъпо е обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Нико_,Какво е APU?

@onogondur, Захранването, което си посочил не е ли по-слабо от моето?

Не е за тук въпроса, а може и да не разбера, ама откаде и защо е толкова голяма разликата в цените на intel 230лв. и  AMD150лв.?

Пак казвам, известно време мисля да ползвам вграденото видео, дамек 500лв. без видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето захранване е добре да се смени.

Последните тенденции са,че видеокартите се вграждат в процесорите.Това е така нареченото APU ли казано по народному-вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@onogondur, мерси за разяснението.

Ще се радвам още някой да се вклюи, с предложение за конфигурация с вградено видео до 500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение номер 6 е такова.Имай в предвид,че APU на АМД са по-добри от тия на Интел.Тоест,вграденото видео е по-добро.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш APU ще ти трябва и по-бърза RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже  парите ти са ограничени сега си карай с твойта . Има пемети DDR3 na 1866 и за нея става  дума принципно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом в началото ще си на вградено видео, i3 е най-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-DGS /1150 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBCORSAIR VS450 450W ATX EU Version 215лв. от никем + I5 4440 зa 306лв. от емaг с безплaтнa достaвкa!Общо 521лв. , мaлко нaд бюджетa но след време можете дa мислите и зa тежки игри с добaвянето нa по-производителнa видео кaртa!Рaмтa ви е съвместимa , кaто ползвaнето временно нa стaрaтa кутия позволявa покупкaтa нa по-добрия процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@playalistic, спрях се на вашия вариант, но въпросното дъно не го виждам в Никем-а, дали нестава на въпрос за ASROCK H81M-HDS/1150?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.