Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следният въпрос: 
Живеем в панелно жилище и имаме локално парно. Решихме да сменяме дограмата и своевременно да направим вътрешна изолация със стиропор на външната стена, но ни казаха, че като имаме локално парно е по-добре да се направи външна изолация. Вярно ли е, че ако се направи вътрешна изолация ще има конденз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следният въпрос: 
Живеем в панелно жилище и имаме локално парно. Решихме да сменяме дограмата и своевременно да направим вътрешна изолация със стиропор на външната стена, но ни казаха, че като имаме локално парно е по-добре да се направи външна изолация. Вярно ли е, че ако се направи вътрешна изолация ще има конденз?

Аз съм с парно,но е централно.В панелно жилище.Никога не съм имал конденз или мухъл в стаите които отоплявам.Не съм имал и след като направих външна изолация.В кухнята,която не отоплявам,след поставяне на ПВЦ дограма се появи мухъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конденза се получава, когато топлите пари вътре в апартамента, не могат да излязат на вън през стената. Т.е. сложени са изолиращи материали, които не дишат. Парите срещат студената външна стена и почват да се кондензират. За стиропор не знам - питай някой познат майстор или звънни на някой да се консултираш - много зависи от обекта.
Принципно не виждам причина да не може да се сложи стиропор, от вътре - но най-добре си питай специалист.

Редактирано от georgi.tanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.