Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От известно време преглеждам форума и реших и аз да пусна една тема. 

Дата на закупуване : началото/средата на Март месец.

Бюджет : 3000 - 3500 лв.

Възнамерявам да ползвам услугите на Sky и евентуални Nikem.

Конфигурацията ще се използва главно за игри и някоя друга програмка : Sony Vegas, Adobe After effects и т.н.

Процесора ще се овърклоква , за охлаждането клоня към водно ( държа да отбележа че за първи път ще овърклоквам, но ми се иска да е 4.5GHz).

Вече съм се насочил към определени компоненти, но искам да чуя и професионално мнение преди да поръчам (макар да съм пуснал запитване към Sky). Предпочитанията ми са Intel CPU и Nvidia GPU. Компонентите към които съм се насочил :

- CPU : intel i7 4770k

- MOBO : Asus Maximus Vi Hero

- GPU : Gigabyte GTX 780

- HDD : WD 1TB Black

- RAM : Corsair, Geil? ( нямам особени наблюдения как стоят нещатата тук, но мисля че 8GB 1600Mhz са достатъчни за момента?).

Компоненти за които все още се колебая макар и леко :

- Case : Cooler Master HAF X ( Харесвам кутията (Full tower ще мога да се справя с cable management, но може би има по-добри ефтини варианти, все пак клоня към нея.)

- SSD : Samsung 120GB 840 Evo ( SSD със сигурност ще взимам просто не съм сигурен дали искам да го купя веднага или след време, колебая се)

- PSU : Corsair 1000w RM или Evga 1000w SuperNova 1000 G2 Gold Modular ( тук ще дам малко пояснение защо съм избрал 1000w, смятам след време да купя още една GB GTX780 (SLI), до колкото знам се препоръчва 850w за SLI GTX 780, но искам да съм сигурен че няма да имам проблеми със захранването, отново ако има по-добри варианти, МОЛЯ споределете.)

- Cooling : Corsair Hydro series H100 ( тук не съм много запознат как стоят нещата, забелязах че е препоръчвано доста.)

Обмислям варианта и за закупуване на UPS, какво мислите заслужава ли си? Искам да отбележа, че рядко спира тока в квартала, но парите които смятам да инвестирам в тази конфигурация са доста и не ми се рискува много много.

Имам нужда и от монитор (също влиза в бюджета). В момента разполагам с AOC 2216Sa.

Иска ми се да е поне 23'' и да не надвишава 300 лв. Asus 23'' VS238H-P, мнения за този монитор ?

Надявам се да не пропускам нещо. Предварително се извинявам за разхвърляната тема и евентуалните правописни, пунктоационни грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеален избор на части и няма какво повече да се желае. Едва ли някой ще ви предложи  нещо  коренно различно. За монитори разгледйте тези

Benq RL2455HM

Samsung PX2370

За мене е  грешка да инвестирате такава сума за компютър насочена за гейминг  и да си  купите монитор  който не е 120 херцов поне. Ще закупите части които  спокойно ще  захранят 3 такива монитора във HD резолюция.
Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питате относно рам памет хубаво може да се поразровите из Интернет още има мнения тук от Google. Лично споделям моето мнение, че добре е CORSAIR. За UPS е желателно да си купите защото така или иначе конфигурацията е скъпа.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти късмет с водното H100i, че ако не се разбере охладителя с дъното може да береш ядове. Бях 2 седмици H100i и толкова нерви и време изгубих, че накрая го върнах. Проблема е в калпавият софтуер за управление на охладителя. Да не говорим при включване, че работише супер шумно, което доста ме изнервяше.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джото ти кво очакваш от пишман водно за цена по малка от  топ въздушен охладител ? Водно охлаждане под 500 лева изобщо  не ми го хвалете ,че става за нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джото ти кво очакваш от пишман водно за цена по малка от  топ въздушен охладител ? Водно охлаждане под 500 лева изобщо  не ми го хвалете ,че става за нещо.

Той просто искаше да си начеши крастата-лошо няма,колкото за къстъм водните-само за луди фенове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нещо се бъркаш колега! H100i струва около 200лв. Я ми покажи въздушен за толкова пари? Охладителят не e никак лош(4,6Ghz не вдигна над 78градуса), но е доста често срещан този проблем със софтуера за управление в нета бол теми за H100i с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеокартата си вземи Asus gtx 780 /780ti  DC2 но според мен 780 ще ти е достатъчна ако не прланираш да играеш на 4к.

ако не искаш проблеми взимай Corsair но за тези пари мисля че можеш да си вземеш Dominator Platinum..

h100i е доста добър охладител за парите си и не слушай хора които ти казват че са имали главоболия с него. те явно са си каръци по природа :) 

друго което мога да предложа е Noctua NH-D14 най много 1-2 градуса да е по топла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеокартата си вземи Asus gtx 780 /780ti  DC2 но според мен 780 ще ти е достатъчна ако не прланираш да играеш на 4к.

ако не искаш проблеми взимай Corsair но за тези пари мисля че можеш да си вземеш Dominator Platinum..

h100i е доста добър охладител за парите си и не слушай хора които ти казват че са имали главоболия с него. те явно са си каръци по природа :)

друго което мога да предложа е Noctua NH-D14 най много 1-2 градуса да е по топла.

Пак пишеш без дори да имаш бегла представа за този охладител. Форума на Corsair има доста теми за проблеми с H100i, та едва ли само една бройка(мойта) е била дефектна. Бюджетът стига дори за охлаждане като твоето(ако изобщо имаш такова де :D каквото си написал).

ПС: "NobodyEpic" ще видим ли тази твоя машина, че като гледам какви ги пишеш ме съмнява доста да имаш нещо подобно от подписът ти!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е достатъчен за къстъм водно, ама си струва, ако и картата се включи към него, иначе само за процесора в случая, по-добре като че ли една Noctua, отколкото изпълнения като тоя корсар. По-добър вариант за захранване: CORSAIR AX860I PROFESSIONAL, достатъчно и за SLI с 2 х 780, а колкото до картата, бих предпочел GB R9 290X WF3 GV-R929XOC-4GD, пак казвам, ако няма да се търси хубаво водно за процесора и картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пишеш без дори да имаш бегла представа за този охладител. Форума на Corsair има доста теми за проблеми с H100i, та едва ли само една бройка(мойта) е била дефектна. Бюджетът стига дори за охлаждане като твоето(ако изобщо имаш такова де :D каквото си написал).

ПС: "NobodyEpic" ще видим ли тази твоя машина, че като гледам какви ги пишеш ме съмнява доста да имаш нещо подобно от подписът ти!

смешка. хахаха смейте се моля!! 

смешка. хахаха смейте се моля!! 

вмомента подменям тръби и кабели. но ще кача снимка защото почваш много да ме дразниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай поне един шот от cpu-z с клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря на всички включили се в темата, ще взема под внимание отговорите на всеки един от вас.

От Sky не могат да осигурят охлаждането за това съм в процес на търсене на друго решение(отворен съм към всякакви предложения независимо от това дали е въздушно или водно.) Отностно предложението за къстъм водно, не съм сигурен че ще се справя сам, но не го изключвам като вариант стига да не е прекалено сложно изпълнението.

Отностно видео картата , от Sky не могат да дадът срок в който да осигурят Asus GTX780 поради което се насочих към Gigabyte версията.

Отностно монитора се замислям дали да не отложа закупуването с малко, за да закупя нещо по качествено с малко по сериозен бюджет след време.

За сега толкова, Благодаря предварително на всички включили се в темата за помощта Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се когато купите подобна конфигурация, да драсните няколко реда и да покажете някоя снимка.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.