Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да попитам възможно ли е да направя конфигурация с компоненти за лаптоп, и как стои въпроса с тези компоненти?

Потърсих инфо предварително но не намерих нищо по подробно. Освен с вашите лични отговори ще ми помогнете много ако ми дадете и статии свързани с темата. Сигорно ще попитате за какво ми е притрябвало... ами главните ми мотиви са: искам сам да сглобя компютъра(лаптопа) си, мобилност и енергийна ефективност.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България няма фирма която да  предлага такава услуга.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам възможно ли е да направя конфигурация с компоненти за лаптоп, и как стои въпроса с тези компоненти?

Потърсих инфо предварително но не намерих нищо по подробно. Освен с вашите лични отговори ще ми помогнете много ако ми дадете и статии свързани с темата. Сигорно ще попитате за какво ми е притрябвало... ами главните ми мотиви са: искам сам да сглобя компютъра(лаптопа) си, мобилност и енергийна ефективност.

Благодаря предварително.

За такива цели се прави HTPC конфигурация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България няма фирма която да  предлага такава услуга.

Да но мога да намеря компонентите по отделно и да ги сглобя(да ги дам на някой да ги сглоби  :) ) нали така?

За такива цели се прави HTPC конфигурация!

Може ли малко повече информация? За първи път го чувам тва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но мога да намеря компонентите по отделно и да ги сглобя(да ги дам на някой да ги сглоби  :) ) нали така?

Не. Има базов модел и към него се избират части. Нещо такова. Разгледай и виж как стават нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с намирането и събирането ти пожелавам.При лаптопите всичко е стро индивидуално оразмерено и пресметнато за точния поцесор и видео карта както и за топлината която ще се отделя от  тях. Не може да слагаш едно към кесим части се едно асемлираш дестоп компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с намирането и събирането ти пожелавам.При лаптопите всичко е стро индивидуално оразмерено и пресметнато за точния поцесор и видео карта както и за топлината която ще се отделя от  тях. Не може да слагаш едно към кесим части се едно асемлираш дестоп компютър.

Е, има разни шасита, които могат да се надграждат и конфигурират по желание като Clevo например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има ама няма как да си купиш такова от България. А и цялата тая работа няа смисъл при положение ,че на пазара има такова гопляма разнообразие от модели  на лаптопи от 500  до 7 000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че модването на лаптопи е за ентусиасти, а явно автора на темата или е такъв, или не е много наясно за какво говори...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че модването на лаптопи е за ентусиасти, а явно автора на темата или е такъв, или не е много наясно за какво говори...

И двете  :D  но чета и малко по малко влизам в нещата. Значи според вас въпроса с къстам лаптопите стои по различно(в сравнение с десктопите), съгласявам се веднага понеже продължавам да не намирам информация в нета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clevo дава шасита на големите производители а не не  единични  частни  клиенти. Има страхотни лаптопи  на цена от  2000 до 3000 лева  които са мощни,мобилни и леки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.