Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да попитам възможно ли е да направя конфигурация с компоненти за лаптоп, и как стои въпроса с тези компоненти?

Потърсих инфо предварително но не намерих нищо по подробно. Освен с вашите лични отговори ще ми помогнете много ако ми дадете и статии свързани с темата. Сигорно ще попитате за какво ми е притрябвало... ами главните ми мотиви са: искам сам да сглобя компютъра(лаптопа) си, мобилност и енергийна ефективност.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България няма фирма която да  предлага такава услуга.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам възможно ли е да направя конфигурация с компоненти за лаптоп, и как стои въпроса с тези компоненти?

Потърсих инфо предварително но не намерих нищо по подробно. Освен с вашите лични отговори ще ми помогнете много ако ми дадете и статии свързани с темата. Сигорно ще попитате за какво ми е притрябвало... ами главните ми мотиви са: искам сам да сглобя компютъра(лаптопа) си, мобилност и енергийна ефективност.

Благодаря предварително.

За такива цели се прави HTPC конфигурация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България няма фирма която да  предлага такава услуга.

Да но мога да намеря компонентите по отделно и да ги сглобя(да ги дам на някой да ги сглоби  :) ) нали така?

За такива цели се прави HTPC конфигурация!

Може ли малко повече информация? За първи път го чувам тва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но мога да намеря компонентите по отделно и да ги сглобя(да ги дам на някой да ги сглоби  :) ) нали така?

Не. Има базов модел и към него се избират части. Нещо такова. Разгледай и виж как стават нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с намирането и събирането ти пожелавам.При лаптопите всичко е стро индивидуално оразмерено и пресметнато за точния поцесор и видео карта както и за топлината която ще се отделя от  тях. Не може да слагаш едно към кесим части се едно асемлираш дестоп компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех с намирането и събирането ти пожелавам.При лаптопите всичко е стро индивидуално оразмерено и пресметнато за точния поцесор и видео карта както и за топлината която ще се отделя от  тях. Не може да слагаш едно към кесим части се едно асемлираш дестоп компютър.

Е, има разни шасита, които могат да се надграждат и конфигурират по желание като Clevo например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има ама няма как да си купиш такова от България. А и цялата тая работа няа смисъл при положение ,че на пазара има такова гопляма разнообразие от модели  на лаптопи от 500  до 7 000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че модването на лаптопи е за ентусиасти, а явно автора на темата или е такъв, или не е много наясно за какво говори...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че модването на лаптопи е за ентусиасти, а явно автора на темата или е такъв, или не е много наясно за какво говори...

И двете  :D  но чета и малко по малко влизам в нещата. Значи според вас въпроса с къстам лаптопите стои по различно(в сравнение с десктопите), съгласявам се веднага понеже продължавам да не намирам информация в нета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clevo дава шасита на големите производители а не не  единични  частни  клиенти. Има страхотни лаптопи  на цена от  2000 до 3000 лева  които са мощни,мобилни и леки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.