Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

...Здравейте!
Ще ви запозная с един тегав случай, но не съм много сигурен дали тук е правилното място на темата.

Докато си пуках епичната игра Counter Strike 1.6 компютъра ми заби, не приемаше никакви команди от клавиатура и се реших да го рестартирам. След като зареди Уиндолса (7), момента точно преди да ми покаже десктопа ми излезна син екран. Синият екран излиза след всяко рестартиране по един и същ момент. Не се стърпях дълго и реших да го преинсталирам. Пробвах с Уин 7 и ХР .. и двата не могат да се инсталират. Таман стигне до процеса с инсталирането на ОС и излиза Син екран...
Някакви идеи ?
Пробвах с друга В-карта, пробвах и с вградената
Изчистих процесора и смених пастата 
Добавях охладители 
Вадих батерията на BIOS
Сменях твърд диск
..... и нищо не помогна!
??? 

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

TRAP_CAUSE_UNKNOWN

If this is the first time you've seen this stop screen, restart your computer. If this screen appears again follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need. 

If problem continue disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options suck as caching or shadowing. If you need to use Save Mode to remove or disable components restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Technical Information:

***STOP: 0x00000012 (0x00000001, 0x0000BB80, 0x00000000, 0x00000000)

Beginning dumb of physical memory 
Physical memory dumb complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Редактирано от z0sk1e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно да имаш проблем с харддиска.Докато не направиш една диагностика (примерно с Hiren's BootCD) можем само да гадаем.Ясно е, че след като е прeинсталиран проблема най-вероятно е из хардуера.Ако си сложил много /или малко паста/ също е дерт голям....абе на много места може да е.Виж програмата по-горе и пиши с резултати.Иначе е повече от ясно, че ако си сложиш Линукс, ще забравиш завинаги за подобни сини екрани!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще пробвам как функционира даден хардуер с някоя рандом програма след като аз дори не мога да подкарам нормално компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

memtest от лаив цд , в hirens има

ама напиши и грешката де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, лесно, как - с буут CD. Сваляй Hiren's и заповчай тестовете поред. Хард диск, температури, RAM. Всъщност, ако си с две или повече плочки RAM, махни всички и остави само една. Ако не запали, пробваш със следващата. Ако на някой от модулите ти запали, ето ти един лесен начин да разбереш от 'де идва проблемът : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказах се да тествам с разни програми и реших да сменя направо твърдия диск.Изпробвах 3 твърди диска и никакъв резултат. Все така син екран ми излиза.. та ето го и него: 

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.TRAP_CAUSE_UNKNOWNIf this is the first time you've seen this stop screen, restart your computer. If this screen appears again follow these steps:Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need. If problem continue disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options suck as caching or shadowing. If you need to use Save Mode to remove or disable components restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.Technical Information:***STOP: 0x00000012 (0x00000001, 0x0000BB80, 0x00000000, 0x00000000)Beginning dumb of physical memory Physical memory dumb complete.Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с memtest-a?Намирисва на проблем с рам-а.

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такава памет, какво друго да се очаква :)

Beginning dumb of physical memory Physical memory dumb complete.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе е повече от ясно, че ако си сложиш Линукс, ще забравиш завинаги за подобни сини екрани!!!

Ми да вземе,да сложи един Linux,че да си оправи проблема завинаги.... ;)

Редактирано от ivo464 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ken, какво имаш на предвид под "такава памет" ?Колкото до Линукс .. снощи пробвах като сменях твърдите дискове и извода е такъв, че не мога да подкарам никаква инсталация на ОС на този компютър защото ми излиза син екран преди процеса Инсталиране на ОС както съм споменал в първия пост.@luckyboy, сега ще пусна програмката, снощи реших да я разгледам на "Здрав" компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dumb  = тъп, ням, онемял

Виж, благодарен съм ти, че вземаш участие в темата, но тука не учим английски език. Ако изпитваш слабост към преподаването потърси точния раздел. Попитах точно за каква памет става на въпрос.Повреденият компютър разполага с:2гб РАМ (1 плочка)Моля избягвайте офтопик.                                                                            Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@luckyboy, тествах програмката Memtest86+ v5 на Normal mode, Multi thread & Fail mode. И на трите ми изписва, че няма никакви грешки, минава успешно тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@luckyboy, тествах програмката Memtest86+ v5 на Normal mode, Multi thread & Fail mode. И на трите ми изписва, че няма никакви грешки, минава успешно тестовете.

Ми продължавай с тестовете, в общи линии грешката означава, че нещо някъде се е прецакало, ама уиндоус не знае къде. Провери си медията, с която инсталираш, ако си с дискове, пробвай с флашка и обратно. Махни някви чаркове ако имаш по pci слотовете. Виж си температурите през биос или livecd - експериментирай в общи линии. Кабела за хард диска смени, захранването как е, него чистил ли си го?Може да имаш падове в захранването на харддиска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kamarashki, не съм добавял никакъв hardware.@bluelight, сменях и CD/DVD медията, също така пробвах и с Флаш драйв - никакъв прогрес. Сменях и захранващото и пак същата работа ... Както написах в първя пост на темата пробвах и с друга видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kamarashki, не съм добавял никакъв hardware.@bluelight, сменях и CD/DVD медията, също така пробвах и с Флаш драйв - никакъв прогрес. Сменях и захранващото и пак същата работа ... Както написах в първя пост на темата пробвах и с друга видео карта.

Добрем, дай да го правиш така - записваш убунту на флашка, не го инсталираш - и се запознаваш с линукс няколко часа, ако не ти крашне пък го инсталирай - имаш си хардове ;-). Виж дали ще има проблеми. Още нещо - като имаш вградено видео, махни въобще видео картата за всеки случай, имаш ли друго накачено по компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.