Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време писах тема, за това дали CODEGEN 300W ще успее да работи успешно с моята нова конфигурация. След размисли реших все пак да взема ново захранване.

Конфигурацията ми ще бъде - процесор Penitum G2020, дъно ASROCK B75M - DGS, рам 4ГБ A-Data PRO 1600MHz, HDD - 500GB Seagate 7200/ 6gb/ 16 mb cache SATA 3. Ще карам с вграденото видео, докато не купя видео карта - нещо от рода на HD 6670 - може и с една идея по - добра. Та въпроса ми е какво захранване да взема за бюджет около 60 - 65 лева максимум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Това са ти вариантите. Което и да вземеш ще ти върши работа..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко е ползвано настоящето ви захранване.Но ако ще карате само на вградената карта отначало,спокойно може да си го оставите.Разбира се,хубаво е да смени.така че,продължете да събирате парички,като дойде момента за външна карта,наведнъж да си купите и картата,и новото захранване.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко е ползвано настоящето ви захранване.Но ако ще карате само на вградената карта отначало,спокойно може да си го оставите.Разбира се,хубаво е да смени.така че,продължете да събирате парички,като дойде момента за външна карта,наведнъж да си купите и картата,и новото захранване.

Поздрави.

Сегашното ми захранване е ползвано над 10 години :D Не съм сигурен дали е способно да издържи още много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи го сменяй задължително!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти ще харчи максисмум 55 вата.като добавим дъното,хард-а и записвачката,ако я имаш,едва ли ще минеш повече от 70-80 вата,и това е при максимално натоварване.Карай си със сегашното захранване.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене не ме притеснява мощността на захранването (300W, сигурно реално е по - малко) - така или иначе ще издържи като мощност. Повече ме притеснява, че е старо на - около 10 години. Пък и така или иначе ще го сменям !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от финансите ви.Аз след като купих дъното,процесора и рам-та от подписа си,карах година и половина със старото си захранване.И нищо ми нямаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финансите ми са по - скоро ограничени :D Затова и отначало не исках да вземам ново захранване. С времето ме достраша, да не стане така да ми изгърми цялата конфигурация още докато я включа. Ще е добре за мен да работя със старото захранване, но ако изгърми? Всички пари, които сам дал отиват на вятъра :D После ще се ядосвам и ще се питам защо не съм дал 60 лева за ново захранване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финансите ми са по - скоро ограничени :D Затова и отначало не исках да вземам ново захранване. С времето ме достраша, да не стане така да ми изгърми цялата конфигурация още докато я включа. Ще е добре за мен да работя със старото захранване, но ако изгърми? Всички пари, които сам дал отиват на вятъра :D После ще се ядосвам и ще се питам защо не съм дал 60 лева за ново захранване !

Според мен е по добре да вземеш едно от двете 

BB код:

Казвам го защото съм си изкарвал страхотно със едно такова захранване на предишната ми конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да се ядосваш защо си решил да вземаш точно този процесор.Финансите са си твои.При положение,че няма да имаш скоро дискретна видеокарта,не виждам смисъл точно сега да купуваш захранване.Посъбери още малко пари и си купи едно хубаво и качествено такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро трябва да се ядосваш защо си решил да вземаш точно този процесор.Финансите са си твои.При положение,че няма да имаш скоро дискретна видеокарта,не виждам смисъл точно сега да купуваш захранване.Посъбери още малко пари и си купи едно хубаво и качествено такова.

Мисля да те послушам. Само искам да те питам дали знаеш - трудно ли се слага 20 pin захранване на 24 pin дъно ? Защото мисля сам да си сглобявам частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е трудно.Защо? Ами защото,ако се вгледаш внимателно в 24-пиновият слот на дъното,ще забележиш,че не всичките квадратчета в него са истински квадрати.На специално място едното квадратче всъщност е заоблено.Така можеш да поставиш щепсела от захранването само на едно определено място в куплунга на дъното.

п.п.А ако потърсиш в тубата и други подобни места,ще видиш нагледно как се прави сглобяване на компютър.Клипове да искаш....

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е трудно.Защо? Ами защото,ако се вгледаш внимателно в 24-пиновият слот на дъното,ще забележиш,че не всичките квадратчета в него са истински квадрати.На специално място едното квадратче всъщност е заоблено.Така можеш да поставиш щепсела от захранването само на едно определено място в куплунга на дъното.

п.п.А ако потърсиш в тубата и други подобни места,ще видиш нагледно как се прави сглобяване на компютър.Клипове да искаш....

Отказах се от захранването, но докато чакам частите си - искам да питам дали захранването ми има захранващ кабел за HDD-то или всички са идентични? Четох някъде за някакви MOLEX - SATA power преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказах се от захранването, но докато чакам частите си - искам да питам дали захранването ми има захранващ кабел за HDD-то или всички са идентични? Четох някъде за някакви MOLEX - SATA power преходници.

Идентични са си:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това за какво се използва? Кабелът на захранването ми е като белия - не се виждат подобни на черния (Sata Power) кабел.

post-339606-0-97133300-1394100439_thumb.

Редактирано от El Shaarawy92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти е доста старо и по-всяка вероятност няма sata захранващ кабел. Това не е проблем защото има преходници молекс към сата. Ето пример http://iskampc.com/molex-4pin-to-sata-15pin-converter-nno.html.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли начин без преходник? Не ми се поръчва отново... Може и да се поразтърся из магазините, ако не става! Вече вечерта ще пиша, че отивам на училище!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да вземеш ново захранване. С цялото ми уважение към колегата onogondur, съветите му да те откаже от ново качествено захранване са меко казано вредни. Не е въпроса колко харчи новата конфигурация, а че въпросния Codegen е абсолютен боклук, без никакви защити, ужасно стар модел поради което са се влошили още повече и без това ужасните му показател и кой знае какви напрежение и пулсации вади, а съвременния хардуер е доста чувствителен и може да си докараш доста проблеми заради спестените 50лв. Вземи си едно съвременно Hipro-A400W или CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 или CHIEFTEC A-135 400W APS-400S или дори FORTRON FSP350-60APN 85+ да ти е мирна главата и да не се чудиш кое как да включиш и дали като изгори старото захранване няма да повлече и друго с него.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да вземеш ново захранване. С цялото ми уважение към колегата onogondur, съветите му да те откаже от ново качествено захранване са меко казано вредни. Не е въпроса колко харчи новата конфигурация, а че въпросния Codegen е абсолютен боклук, без никакви защити, ужасно стар модел поради което са се влошили още повече и без това ужасните му показател и кой знае какви напрежение и пулсации вади, а съвременния хардуер е доста чувствителен и може да си докараш доста проблеми заради спестените 50лв. Вземи си едно съвременно Hipro-A400W или CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 или CHIEFTEC A-135 400W APS-400S или дори FORTRON FSP350-60APN 85+ да ти е мирна главата и да не се чудиш кое как да включиш и дали като изгори старото захранване няма да повлече и друго с него.

Късно е вече, но все пак искам да питам - тези захранвания ще си работят добре и с видео карта HD 6670 нали? Мисля, че 350W са достатъчни за моята конфигурация + външно видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно е вече, но все пак искам да питам - тези захранвания ще си работят добре и с видео карта HD 6670 нали? Мисля, че 350W са достатъчни за моята конфигурация + външно видео.

Да..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си решил да вземаш допълнителна видеокарта,тогава по-добре смени захранването си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.