Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bloodrayne94

Правилни български шрифтове

Препоръчан отговор

Здравейте, направих тази тема, не защото целя това да е поредната такава за шрифтове на кирилица. Интересуват ме български шрифтове с правилното изписване на буквите. Под "правилно" имам предвид например букви като "з,д" да бъдат с удължение надолу, а "ж,в" - издължени нагоре. Това, което различава нашата азбука от македонската.

Ако някой има идея за имената на такива шрифтове и от къде може да се свалят за некомерсиална цел може да се чувства свободен да сподели. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих тази тема, не защото целя това да е поредната такава за шрифтове на кирилица. Интересуват ме български шрифтове с правилното изписване на буквите. Под "правилно" имам предвид например букви като "з,д" да бъдат с удължение надолу, а "ж,в" - издължени нагоре. Това, което различава нашата азбука от македонската.

Ако някой има идея за имената на такива шрифтове и от къде може да се свалят за некомерсиална цел може да се чувства свободен да сподели. Благодаря.

Така, както сте обяснил е много неточно. Според българската типография само д има десцендер и никоя от другите няма асцендер. Това, което виждате в стандартните шрифтове на Windows: Times New Roman, Arilal е правилно от типографка гледна точка. Моля покажете ми къде сте видял/а/ такива неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, както сте обяснил е много неточно. Според българската типография само д има десцендер и никоя от другите няма асцендер. Това, което виждате в стандартните шрифтове на Windows: Times New Roman, Arilal е правилно от типографка гледна точка. Моля покажете ми къде сте видял/а/ такива неща

http://imagecontext.com/?p=12&l=1&id=40

Търся шрифтове с буквите З,Д,Ж,В като този шрифт^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://imagecontext.com/?p=12&l=1&id=40

Търся шрифтове с буквите З,Д,Ж,В като този шрифт^^

Това е прекалено специфичен шрифт, ако ви трябва за работа ви препоръчвам да си го купите, от сайта се вижда че е Хелветика на Линотайп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...