Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предложете ми антена, която да усилва сигнала от рутера ми да хваща на около 100 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще хваща на 100м ако си на полето и куп други фактори. Какъв точно е замисъла?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточни с какъв рутер си ? И къде точно ще ползваш за да знаят хората какво да ти предложат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 80лв ще намериш що-годе стабилно решение на проблема ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз споделям нета с комшията и с едно помещение което е на около 250-300 метра разстояние от рутера.

Има пряка видимост сигнала е 2 "чертички". Има забавяне и забиване от време навреме но за нет и скайп става.

Рутера е  TP-Link TL-WR740N компютъра в помещението лови сигнала с една ей такава "джаджа"  TP-Link TL-WN7200ND 

Рутера е до прозореца антената в помещението също.

Публикувано изображение

Цитирам това мнение защото аз съм човека в отсрешното помещение. 

Видимоста между рутера и антенката е пряка делят ги две стъкла и около 250 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз съм със същият рутер. На около 7-8 метра започва да се губи сигнала. Сигнала минава през 1-2 стени. Дори на двора не мога да хвана WiFi,а съм под прозореца на стаята в която е рутера (живея в двуетажна къща). Щом колегата хваща сигнал от същият модел рутер от разстояние 300 метра значи тази джаджа наистина действа.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам точно какъв е модела на рутера, защото е за един приятел, но май е някакъв TP-Link за около 30 лева. Замисъла е да хваща Wi-Fi в магазина си, който е на няма 100 метра сигурно, но можеби 60-70 в права линия, но да има преградни стени. Такава антена, като тази по горе за 26 лева дали ще свърши работа или ще е по-добре да си дръпне кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам точно какъв е модела на рутера, защото е за един приятел, но май е някакъв TP-Link за около 30 лева. Замисъла е да хваща Wi-Fi в магазина си, който е на няма 100 метра сигурно, но можеби 60-70 в права линия, но да има преградни стени. Такава антена, като тази по горе за 26 лева дали ще свърши работа или ще е по-добре да си дръпне кабел?

Ако е 60-70 метра както казвате, кабела е по-добрата идея. Едва ли ще излезе по-скъпо от една подобна джаджа която доста ме съмнява да има успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Omni-Directionala Interior TP-Link 2.4GHz 8dBiЗа тази какво мислите? Пише, че е 8dBi и уж трябва да е по силен сигнала. Моя рутер е 5dBi и до там хваща една чертичка, а сме на еднакво разстояние до магазина му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове мисля да сменя 740N с някой от следните. Кой бихте препоръчали или бихте казали "никаква разлика няма да усетиш така или иначе":

1. TP-Link TL-WR841N

2. ASUS RT-N12E

3. Netgear JWNR2010

Редактирано от Mapuku (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на скорост през wi fi и 740  n ти се вижда слабо ти препоръчвам гигабитовия рутер на tp link . Ако държиш из целия апартамент да имаш силен сигнал нон стоп ти препоръчвам първия линк , който си предложил с двете антени :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май държа на второто. то логичното е третия да се справя най-добре, но може би всички вършат еднаква работа и е по-добре да се изхарчат 30 вместо 50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.