Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, 

потребител съм на Виваком Файбър нет. Имам една сапунерка за рутер, предоставена ми от тях - Hauwei HG231f.

Имам достъп до настройките му през default IP Address-a му. Той е настроен да е с Dynamic IP през DHCP.

Искам да map-на по един външен IP address към един клониран МАС адрес.

Пример:

Когато му задам МАС: 00:00:00:00:00:01 да му дава външнен 95.42.0.1

Когато му задам друг МАС: 00:00:00:00:00:02 да му дава външен 94.42.1.1

Как може да стане и въобще възможно ли е ?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на упражнението ? Какво искаш да постигнеш в крайна сметка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

потребител съм на Виваком Файбър нет. Имам една сапунерка за рутер, предоставена ми от тях - Hauwei HG231f.

Имам достъп до настройките му през default IP Address-a му. Той е настроен да е с Dynamic IP през DHCP.

Искам да map-на по един външен IP address към един клониран МАС адрес.

Пример:

Когато му задам МАС: 00:00:00:00:00:01 да му дава външнен 95.42.0.1

Когато му задам друг МАС: 00:00:00:00:00:02 да му дава външен 94.42.1.1

Как може да стане и въобще възможно ли е ?

Благодаря предварително!

принципно е възможно, но трябва да се свържете с Виваком. И те ще ви откажат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е, че ми трябват различни ИП-та за различни акаунти. Само че при всяка промяна на мак адреса, всеки път му дава различно ип, което няма смисъл, тъй като документацията става много голяма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различните IP-та ги дава доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Roki_03
      Здравейте! Имам проблем с Huawei Y600. Изключих телефона, след това го включих и се появи логото на Huawei и не зареди Android-а. Оставих го така за да видя дали ще включи, но не стана. Сложих го да се зарежда и след 1 час телефона не иска дори да светне. Помогнете ми! Благодаря предварително!
    • от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от Деян Димов87
      Здравейте.Искам да попитам за въпросния телефон дали снима в DNG фото файл или само в JPEG?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.