Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
bakottv

Грешка при опит за инсталиране на Windows 8

Препоръчан отговор

Един приятел ми донесе компютъра си, понеже разбра, че ползвам 8-ца, за да тествам дали ще може да се инсталира и на неговия. Обаче при опит да буутна от диска след като стартира и се покаже логото, преди да стартира инсталатора показва тая грешка:

Публикувано изображение

Това са параметрите на компютъра му:

Процесор  Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)

Дънна платка   Asus P4P800 SE  (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

RAM памет 2048 MB  (PC3200 DDR SDRAM)

Хард диск 250GB Hitachi

Видео карта   ATI Radeon HD 3600 Series  (512 MB)

Windows 7 32 бита си му бачка без проблеми. Диска с който пробвам е моя. От този диск съм си инсталирал 8-цата на моя компютър без проблеми.Не е купуван и е активиран с активатор! Не знам дали защото е 8.1 или е друга причината, но ако трябва ще пробвам и с 8-ца без сервизен пакет. Въпроса е дали въобще ще тръгне 8-цата на тоя компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая Пентиумка не е и за 7 дори, камо ли 8. Съвет - слагай му XP или едно Ubuntu.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, ама той си настоява за 8-ца. Има ли вариант за ъпгрейд на хардуера? Примерно да се намери процесор, който да става за 8-цата, макар че за тоя сокет 478 не знам дали има двуядрени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, ама той си настоява за 8-ца. Има ли вариант за ъпгрейд на хардуера? Примерно да се намери процесор, който да става за 8-цата, макар че за тоя сокет 478 не знам дали има двуядрени.

Този сокет е вече умрял, а за двуядрени процесори - абсурд. Няма смисъл нито от 7, нито от 8. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробва това пък току виж му дошъл акъла.Иначе за ъпгрейд забрави.Не е само до сокета....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да се опитвате да му инсталирате 64-битов уиндоус(x86-64)?...най вероятно Вашата машина поддържа 64-битови инструкции,но тази на приятеля Ви не поддържа.

Според мен това е причината за грешката,която Ви дава.Успех!(ако това е причината просто изтеглете x86-32)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да се опитвате да му инсталирате 64-битов уиндоус(x86-64)?...най вероятно Вашата машина поддържа 64-битови инструкции,но тази на приятеля Ви не поддържа.

Според мен това е причината за грешката,която Ви дава.Успех!(ако това е причината просто изтеглете x86-32)

32 битова е версията. Понеже настоява за 8-ца предложете дъно, процесор и рам (понеже тази едва ли ще стане), пък било то и втора употреба. Парите са си негови все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32 битова е версията. Понеже настоява за 8-ца предложете дъно, процесор и рам (понеже тази едва ли ще стане), пък било то и втора употреба. Парите са си негови все пак!

Бюджета какъв е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300-350лв е бюджета му.

Дано и диска му е SATA, макар да ме съмнява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска му е Sata, но писачката му е IDE.

Това е добре. Ето нещо примерно:

Обща стойност - 343.56 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добре. Ето нещо примерно:

Обща стойност - 343.56 лв. с ДДС

Харесаха му и ще ги вземе. Благодаря от негово име :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих предложил интелска конфигурация, но там няма алтернатива освен някой слаб Пентиум... Така изглежда по-добре, а и видеокартата в APU-то е доста по-производително от сегапния му Радеон. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.