Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От 3 години имам компютър със следните спецификации:

TripleCore AMD Athlon II X3 445, 3100 MHz (15.5 x 200)

ASRock N68C-S UCC  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)

3072 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

AMD Radeon HD 5450  (1 GB)

Доста време не го ползвах за игри, но сега като реших да поиграя малко се оказа, че вече не е нацепен като баничка от училищна лавка както преди. Та реших да го upgrade-на като започна от RAM паметта. Както виждате и платката от 1 GB и платката от 2 GB е с честота на шината 800MHz. А избора ми е между 1333MHz и 1600MHz. Мога да сложа, която реша от двете нали?

В сайта на ASRock пише:

Dual Channel DDR3/DDR2 memory technology*
- 2 x DDR3 DIMM slots**
- Supports DDR3 1600/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB***
- 2 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 1066****/800/667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB***

*DDR3 and DDR2 are supported separately.

**DDR3 memory is only supported by installing AM3 CPU.

***Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS. For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation.

****Support with AM3 / AM2+ CPU.

Надявам се да ми помогнете! Благодаря ви предварително скъпи съфорумници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock N68C-S UCC  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)

Доста време не го ползвах за игри, но сега като реших да поиграя малко се оказа, че вече не е нацепен като баничка от училищна лавка както преди. Та реших да го upgrade-на като започна от RAM паметта. Както виждате и платката от 1 GB и платката от 2 GB е с честота на шината 800MHz. А избора ми е между 1333MHz и 1600MHz. Мога да сложа, която реша от двете нали?

В сайта на ASRock пише:

Да можеш да сложиш ддр3 с честота с 1600 и/или 1333, но не може едновременно да ползваш ддр2 и ддр3 памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошооо много лошо.. И какъв е смисъла фактически да имаш 4 слота от които  2 са DDR2 и 2 DDR3 и да не можеш да ги ползваш наведнъж...? И по какъв начин се преминава от едното на другото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора поддържа DDR3 1333 Mhz. независимо, че дъното позволява и повече. Закупуването на памети с честоти 1600 Mhz. е пари хвърлени на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на ASRock пише:

Малко  :offtopic_s: -това червеното е за бисерите във форума.

Колкото до това,което може да направите е,да продадете старата ви рам,и да вземете нова,по-бърза ДДР3.Друг е въпросът колко е оптимално това.По-добре ще е ,да си купите нова карта.Всичко ще зависи от това какво е захранването ви и какъв е бюджета ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз малко  :offtopic_s:  : знам нарочно го написах това.

А по темата бюджета ми е 200 лева като ми се искаше да останат пари и за видео карта, но явно тая няма да я бъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче,не каза какво ти е захранването.Отвори кутията и снимай или запиши какво пише на него.

Варианта ти,щом е за игри,е да купиш само карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Комплекта с отверки в момента не е при мен и няма как, но как ви се струва тази идея:

ВИДЕО КАРТА GIGABYTE AMD RADEON R7240 2GB GDDR3 128BIT

или 

ВИДЕО КАРТА SAPPHIRE R7 240 2G DDR3

+

ПАМЕТ ЗА НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР KINGSTON DDR3 SDRAM 4 GB 1333MHZ

Редакция: И двете видео карти искат 400W, а сега светнах с фенерче през отворите на кутията и видях че захранването е 400 така че... или съм в грешка или работата няма да стане..

Редактирано от hiptohop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комплекта с отверки в момента не е при мен и няма как, но как ви се струва тази идея:

ВИДЕО КАРТА GIGABYTE AMD RADEON R7240 2GB GDDR3 128BIT

или 

ВИДЕО КАРТА SAPPHIRE R7 240 2G DDR3

+

ПАМЕТ ЗА НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР KINGSTON DDR3 SDRAM 4 GB 1333MHZ

Редакция: И двете видео карти искат 400W, а сега светнах с фенерче през отворите на кутията и видях че захранването е 400 така че... или съм в грешка или работата няма да стане..

Тези двете карти с DDR 3 , просто ги забрави. Освен 400 W на захранването, марката поне можа ли да видиш? Защото при едни и същи ватове, при марково и "куча" -марковото захранване има Балкан разлика.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR5 ?? :D И не марката не се вижда. Утре ще го отворя и ще погледна...Иска ми се да сменя видеокартата понеже процесора нищо, че не е кой знае колко нов държи температура 39-45 а видеокартата 50-60.... и то без да е натоварена с игри....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва да даваш 65 лв за един гигабайт повече рам,макар и по-бърза.По-добре го отвори тоя комп,ако трябва с ножа развий винтовете.Виж какво точно е захранването.И директно си купи някоя видеокарта.Аз от сега залагам на SAPPHIRE HD7770 1G GD5 BULK за 166 лв без доставната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук идва малкия проблем, че на повечето нови игри изискванията са за 4GB, а аз съм с 3. Не че не съм успявал да подкарам и игри които принципно не би трябвало да ми тръгнат ама...

Прикачих снимка!

post-287178-0-17422400-1394046239_thumb.

Редактирано от hiptohop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптимизирай операционната система.Така ще дадеш малко живец.

Нищо не пречи да играеш и с 3 ГБ.Просто спирай приложенията,които работят на заден фон.

Ако сега вземеш 4 ГБ нова рам,ще трябва да продадеш старата.И старата карта също.И ако добавиш парите,може и да се съберат за картата,която ти препоръчах.Или пък някоя друга,зависи какво предложат колегите.Ако наведнъж купиш рам и карта,ще трябва да дадеш само 140 лв за карта.И вариантите ти не са много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи темата направо стигна своя край. С изключение на едно нещо, а то е ако си остана с 3GB RAM и взема картата която ти ми препоръча ще имам ли достатъчно вата да я захраня с това захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи темата направо стигна своя край. С изключение на едно нещо, а то е ако си остана с 3GB RAM и взема картата която ти ми препоръча ще имам ли достатъчно вата да я захраня с това захранване?

Не бих поверил нищо на това захранване. Вземи си сега 4 гъбки рам на 1333 и ще видиш немалък прираст в производителността. А като събереш пари за видеото ще смениш и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях доста време със същото захранване.После преминах на новата и платформа,2500к и видеото,дето вече не ползвам.издържа още година и половина,докато накрая просто захранването изгоря.За щастие,не отнесе нищо със себе си.

Процесора ти е 95 вата.Ако сложиш и предложената от мен карта,още 80 вата.Стават 175.Направо си за смяна на захранването.Продавай старата рам,купувай нова и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.