Премини към съдържанието
92stela

Проблем с екрана на Сони Вайо след разглобяване

Препоръчан отговор

Здравейте,знаещи и можещи...

Имам много странен проблем с лаптопа на жена ми - Сони Вайо VGN-CS115J. Преди няколко дни го разглобих,за да сменя прекъснатата букса за зареждане. Лаптопа се разглобява почти напълно - сваля се скрина с пантите,сваля се харда,вентилатора,дънната платка и клавиатурата,за да се стигне до зареждащия кабел с буксата. Е,смених го,сглобих лаптопа,тръгна си Уиндоуса нормално,но... ! Цветовете на екрана са някак неестествени,не са същите,има много пиксели,които не светят в точния цвят и някак трептят. Пуснах една проба с външен монитор,на него няма проблеми с цветопредаването. Явно проблема не е във видеокартата или в драйверите,а нещо хардуерно от сглобката ми. Прикачил съм снимки за поясняване в google.disc,тук нещо не успях.Може ли да ме насочите какво да направя ?

https://drive.google.com/file/d/0B70gmLdPEp87YVl5c1J5N3RfMVk/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B70gmLdPEp87NlBHVHN4UzFRSTg/edit?usp=sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти първо да погледнеш дали не се е разхлабил или да не е добре включен лентовият кабел към матрицата (в двата края). Или някои от пинчетата му да да се изкривили и да не влизат по местата си. Имах почти същият проблем наскоро с едно леново, но там проблемът се оказа в чип на дъното (иначе също вадеше идеална картина на външен монитор).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.