Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели. Шефът ми ще си купува нови части скоро, от които ще сглоби конфигурация, която ще използва за видео обработка (Adobe Premiere PRO). Някой от частите ще са нови, но и някой стари също ще бъдат използвани. Бюджетът му за нови части е около 750-800 лева.

Нови части:
Motherboard: ASUS A88X-PLUS
CPU: AMD a10 7850K
SSD: 64GB, A-Data XPG SX900 (единствено за OS Windows 8.1)
CPU FAN: Thermaltake Contac 21
RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz, A-Data Premier (още освен старите, за да станат общо 16GB RAM)

Стари части:
Case: Thermaltake Soprano
PSU: CoolerMaster 620W модулно (не помня точната характеристика)
RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz, A-Data Premier
HDD: 4 HDD-та с различни размери от 300GB до 2TB (за storage)

Човекът е наясно, че паметта е остаряла. Както и че липсва видео карта. Той не си пада по компютърни игри, но му трябва компютър за видео обработка. Също така е наясно, че картите на NVidia имат CUDA ядра и т.н., но за момента не може да си позволи видеокарта въобще, освен по-слаб процесор и видеокарта. Затова е и решил да гледа APU-тата на AMD.

Ще ви бъда благодарен, ако изкажете мнение или препоръка относно избора на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Много лош избор. За видеообработка те интересува процесора а не вградената графика. Демек логичния избор за тези пари е I5-4440. АМД-то е на ниво I3 като процесор.

Ето така -> Количка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лош избор. За видеообработка те интересува процесора а не вградената графика. Демек логичния избор за тези пари е I5-4440. АМД-то е на ниво I3 като процесор.

Или пък един Xeon:

Обща стойност - 785.85 лв. с ДДС[

ССД няма смисъл в този бюджет. Ще се ползват старите памети и дисковете.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова умен шеф, че не искам да поправям всичките фантазии, които знаел.

Само като прочета някой да пише, че CUDA щял да я ползва в Премиер и ми става ясно, че през живота си не е отворил една книга.

Да не започвам и с това 64GB SSD, че нещата ще станат груби.

Пращаш го да чете в сайта на Адоб, там би трябвало да са написали, какви са изискванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се държи на CUDA - взима се i5-цата, вместо АМД-то с ваградената графика. Не че пак няма да се справи, но по-малкия кеш е голям минус, въпреки 4-те ядра и треда. 750 макар и по-слаба от 760/770 би се справила чудесно без наличието и на SSD. Пък споменатото не е с кой знае какви характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Предложението не включва допълнителна памет, която мисля че е нужна за видео обработка. Т.е. системата ще остане само с 8GB. Въпросното SSD е доста бързо и дори и да не окаже влияние по време на самата видео обработка ще направи системата бърза и стабилна.

Като за начало 8GB не са малко, а и се ъпгрейдва по-лесно от един процесор примерно.

Благодаря ти за отговора. Не се държи на CUDA-та, но ако не се вземе въпросният процесор бюджетът ще нарасне значително. Какво влияние би имал кешът на процесора за видео обработка?

Кеша е важен за производителността на системата. Щом няма да имате нужда от CUDA - взимате конфигурацията на naruto и си добавяте памет и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало 8GB не са малко, а и се ъпгрейдва по-лесно от един процесор примерно.

Кеша е важен за производителността на системата. Щом няма да имате нужда от CUDA - взимате конфигурацията на naruto и си добавяте памет и SSD.

Отново благодаря за отговора. 8GB мисля че няма да са достатъчни за нормална работа на компютър по време на видео обработка. Четох някой мнение за построяване на система за видео обработка и на повечето места започват от 24GB памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново благодаря за отговора. 8GB мисля че няма да са достатъчни за нормална работа на компютър по време на видео обработка. Четох някой мнение за построяване на система за видео обработка и на повечето места започват от 24GB памет.

Нормално, особено за професионални машини...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за мнението. Ще те помоля да обосновеш мнението си, ако имаш малко време. 

http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html

Това са техническите спецификации на Adode Premiere Pro и списъка с видео карти съдържа доста CUDA. 

Защо изказваш подобно мнение за SSD-то? SSD-то ще направи системата доста бърза, стабилна и "responsive" по-време на видео обработката, въпреки че няма да окаже голямо влияние на самата видео обработка.

Колегата иска да ти каже, че обема на SSD-то е много малък - за видеообработка ще ти трябва поне 3 пъти по-голям SSD. Относно рамта - 24GB са напълно излишни. Относно използването на CUDA - много по-добре е да се ползва OpenCl.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата иска да ти каже, че обема на SSD-то е много малък - за видеообработка ще ти трябва поне 3 пъти по-голям SSD. Относно рамта - 24GB са напълно излишни. Относно използването на CUDA - много по-добре е да се ползва OpenCl.

Само ще допълня още нещо, за да стане ясно.

SSD с по-малко от 200GB за видеоедит не се ползва, защото се кешира много и точно тогава ще е полезно. С тия 64GB само ще си стартира по-бързо програмите, а по никакъв начин няма да забърза общата работа.

24GB Ram може да е много, но може и да е малко, зависи как се ползва и какво се работи.

CUDA се ползва за едно единствено нещо в Премиер и то е ratracing, иначе от Адоб поумняха и в последните си продукти ползват Open CL, дори не знам как са успяли да се откачат от Нвидиа, други не успяват и цял живот им плащат за ползването на CUDA

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите и участието в дискусията. Ще пиша пак с резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.