Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Спрял съм се на тези 2 модела.

http://www.technomarket.bg/products/09128061/lg-42la667s - LG

https://www.technomarket.bg/products/09127270/samsung-ue-46f6400 - SAMSUNG

Кои според вас е по добър откъм 3D и качество на картината. Самсунга е 46 инча с активни очила а LG-то е 42 инча с пасивни. Коя технология е по предпочитана. Самсунга е с 200hz реални 100hz. LG e s 400 hz реални пак 100hz. Утре ще ходя да ги видя и на живо и ще преценя кой да взема. Но искам и вашето мнение.

Ето и едно френско сайтче за сравнение. Пускайте го в google translate

http://www.lcd-compare.com/index.php?action=compare&SAMUE46F6400=on&LG42LA667S=on

Редактирано от Martin Yanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои според вас е по добър откъм 3D и качество на картината. Самсунга е 46 инча с активни очила а LG-то е 42 инча с пасивни. Коя технология е по предпочитана. Самсунга е с 200hz реални 100hz. LG e s 400 hz реални пак 100hz. Утре ще ходя да ги видя и на живо и ще преценя кой да взема. Но искам и вашето мнение.

http://www.lcd-compare.com/index.php?action=compare&SAMUE46F6400=on&LG42LA667S=on

Пич ти май пуска подобна тема и там ,,разисквахме,,! Четеш май доста инфо ,но пак не си разбрал-и двата телевизора са с реални 50 HZ панели!!!

Иначе ако трябва конкретно по тази ти тема---активната технология е по-добрата стига да ти понася,но.....В случая аз бих избрал LG-то заради IPS панела му!За един телевизор не мисля най-важното му е 3D-то.

Стига чете ами ходи и ги виж на място и вземи това,което ти харесва....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горд притежател съм на LG-то, УНИКАЛЕН ТВ!!!! За*би самсунга. А и определено ЛГ-то е красавец отвсякъде, браво че се спираш на белия цвят, много ефектен е, и рамката, която на практика я няма...абе просто определено по-доброто решение. А и не съм голям фен на самсунг ;)

Другото е, минуса на ЛГ-то, който няма да спестя, това са белите отенъци при черен екран които се появяват, но мисля, че и самсунга ще ги има(а и не е болко за умиране)...просто са от по-ниските класове ТВ...ама за толкова пари, толкова ;)

Надявам се, че съм ти бил полезен. Вземай LG-то, определено няма да сгрешиш. Ама все пак една забележка сравняваш 42'' с 46''! Има разлика, повярвай ми, а и в магазина няма да я откриеш. Така, че прецени си колко инча ще ти трябва(аз LG-то го зяпам от 2м някъде и е ок).

Редактирано от Kaloyan Dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно е пускам втора тема. В първата конкретен отговор не получих за въпросите ми. След ровене в един друг ФОРУМ. Разбрах, че наистина ЛГ-то е с 50хз панел. А Самсунга е 100хз. Колегата skalta_73 ме попита дали има шанс за по голям бюджет да от 1000лв тавана скочи на 1250лв. Та между тези 2та ако парите са без значение кой бихте си взели. От Бургас съм в момента в най-големият Технополис правят ремонт и са прибрали половината модели. В другият Технополис не могат да ми дадат за тест Активни очила за Самсунга понеже нямат мостри. А мострите били прибрани от Самсунг. Викам си това е като да купиш кола без да е покараш и повозиш. Затова само гледам 2Д и търся мнения и съвети при вас. Също така моля модератора вместо да "спами" в темата ми може да изкаже и неговото мнение по темата. 2-те теми си приличат като идея, но не и като съдържание. Благодаря на skalta_73 за съвета му. Ако смятате темите за безполезни ги трийте...

Горд притежател съм на LG-то, УНИКАЛЕН ТВ!!!! За*би самсунга. А и определено ЛГ-то е красавец отвсякъде, браво че се спираш на белия цвят, много ефектен е, и рамката, която на практика я няма...абе просто определено по-доброто решение. А и не съм голям фен на самсунг ;)

Другото е, минуса на ЛГ-то, който няма да спестя, това са белите отенъци при черен екран които се появяват, но мисля, че и самсунга ще ги има(а и не е болко за умиране)...просто са от по-ниските класове ТВ...ама за толкова пари, толкова ;)

Надявам се, че съм ти бил полезен. Вземай LG-то, определено няма да сгрешиш. Ама все пак една забележка сравняваш 42'' с 46''! Има разлика, повярвай ми, а и в магазина няма да я откриеш. Така, че прецени си колко инча ще ти трябва(аз LG-то го зяпам от 2м някъде и е ок).

Благодаря за съвета. В момента съм с 42 ЛГ плазма и е гледам от 1.5м над бюрото и лаптопа ми е. Затова ми се ще да е малко по голям понеже с 42 съм свикнал. При Самсунг-а с активното 3Д ми притеснява изискванията на виждане понеже телевизора е над главата ми и дали ще мога да гледам чисто картината ако съм леко под него. Но както каза skalata_73 3Д-то не е най-важното. Ще се гледа сигурно 10% от живта на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно е пускам втора тема. В първата конкретен отговор не получих за въпросите ми. След ровене в един друг ФОРУМ. Разбрах, че наистина ЛГ-то е с 50хз панел. А Самсунга е 100хз. Колегата skalta_73 ме попита дали има шанс за по голям бюджет да от 1000лв тавана скочи на 1250лв. Та между тези 2та ако парите са без значение кой бихте си взели. От Бургас съм в момента в най-големият Технополис правят ремонт и са прибрали половината модели. В другият Технополис не могат да ми дадат за тест Активни очила за Самсунга понеже нямат мостри. А мострите били прибрани от Самсунг. Викам си това е като да купиш кола без да е покараш и повозиш. Затова само гледам 2Д и търся мнения и съвети при вас. Също така моля модератора вместо да "спами" в темата ми може да изкаже и неговото мнение по темата. 2-те теми си приличат като идея, но не и като съдържание. Благодаря на skalta_73 за съвета му. Ако смятате темите за безполезни ги трийте...

Благодаря за съвета. В момента съм с 42 ЛГ плазма и е гледам от 1.5м над бюрото и лаптопа ми е. Затова ми се ще да е малко по голям понеже с 42 съм свикнал. При Самсунг-а с активното 3Д ми притеснява изискванията на виждане понеже телевизора е над главата ми и дали ще мога да гледам чисто картината ако съм леко под него. Но както каза skalata_73 3Д-то не е най-важното. Ще се гледа сигурно 10% от живта на телевизора.

Ами незнам как е при активната технология, ама при пасивната най-добре 3д-то се вижда фронтално и що-годе хоризонтално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Самсунг-а с активното 3Д ми притеснява изискванията на виждане понеже телевизора е над главата ми и дали ще мога да гледам чисто картината ако съм леко под него. Но както каза skalata_73 3Д-то не е най-важното. Ще се гледа сигурно 10% от живта на телевизора.

Ами то точно при активната технология няма да имаш проблеми с гледането на 3D под ъгъл и ще е с пълната му резолюция,а не наполовина-както е при пасивната технология!Но също така под ъгъл ще забележиш точно при Самсунг-а как цветовете леко се променят от реалните.За това и казах,че предпочитам LG-то -заради IPS панела му!За LG-то както е казал и колегата в горния пост за 3D трябва да го гледаш фронтално-иначе се губи 3D ефекта!Та при избора трябва да направиш компромис с нещо-размер,панел,3D!Ако искаш  по-голям екран погледни това LG

Другия вариант ти е да изчакаш малко-съвсем скоро ще започнат да навлизат новите модели и се очаква да има примамливи промоции (и ще има) и за това време да посъбереш още средства.

Или изчакай,или ще трябва да направиш компромис с нещо!Иначе за сегашния момент и цена най-удачните избори са тези!

Успех.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Днеска ходих до Техномаркета и говорих с представител на Самсунг помолих да ми пусне 3Д на да видя как се гледа. Естествено малко се опъваше защото му били взели мострите и нямало как да видя. Но след малко време се отпусна и направи "нарушение" и ми изкара едни очила и една флашка с 3Д клипове. Е ми Активното 3Д ми хареса много повече от Пасивното. Много по ясна и реална картина. Взех си SAMSUNG UE-46F6400AW. Цена с отстъпка на Виваком карта 1337,63 лева. Сега бера ядове с болтовете на поставката за стена. Болтовете от ЛГ-то са по къси от тези които са нужни за Самсунга. Отивам до железарията. Благодаря още веднъж за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.