Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MachineZZ_BG

Проблем със дънна платка Gigabyte 970A-DS3P

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си взех нов охладител за процесор (CM Hyper T4) и реших да си овърклокна процесора но се натъкнах на следния проблем когато се опитам да сменя честота на процесора отначало не може да се направи защото е на Auto  а трябва да бъде на Manual. Проблема е следния когато искам да сменя от Auto на Manual не ми дава да цъкна и да избера Manual  и това е навсякъде из биоса. Също така пробвах да го ъпдейтна до по-нов ъпдейт но няма такъв и за това се пробвах да си го ъпдейтна със този от сайта на Гигабайт но нищо но и при менюто за ъпдейт на биоса същата работа. Пробвах да върна биоса до заводските настройки но пак все същата работа. Какво ви е мнението по-въпроса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното върви с една книжка, не е зле поне картинките и да разгледате.

поздрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то само така няма как да мръднеш честотата. Поиграй си малко с честотата на рамта, FSB-то, волтажа... Мисля че на AMD дъната имаше една функция Advanced Clock Calibration, която трябва да е на Enable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то само така няма как да мръднеш честотата. Поиграй си малко с честотата на рамта, FSB-то, волтажа... Мисля че на AMD дъната имаше една функция Advanced Clock Calibration, която трябва да е на Enable.

Не става не ми дава да цъкна на почти нищо. Последното и изречение за Advanced Clock Calibration ще го пробвам утре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A дали се сети да влезеш в Advanced настройките в BIOS-a? Ако ти е възможно, дай малко снимки и обясни малко по-подробно какво точно правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да променяш стойностите на множител,шина,напрежение и каквото и да е използвай бутоните + и - от нъм пада

Напрежението си го остави на auto,виж до къде ще стигнеш само с вдигане на множителя и вече ако е необходимо вдигаш и напрежението.

Трябва да имаш една функция HPC (high performance computing) задай я защото под прайм(по-голям товар) процесора ще тротва,а това не е желателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки:

Не ми дава да сменя от Auto на Manual. :(

Същата работа и тук. :(

тук не ми дава да избера нищо не се знае защо  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки:

Публикувано изображениеIMG_20140312_081641.jpg Не ми дава да сменя от Auto на Manual. :(

Публикувано изображениеIMG_20140312_081848.jpg Същата работа и тук. :(

Публикувано изображениеIMG_20140312_082258.jpg тук не ми дава да избера нищо не се знае защо  :(

Прочети поста ми и пробвай това което съм ти казал.Стига си префлашвал биоси :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво стана когато повдигнах честота. Мисля си че за да има някакъв ефект трябва да вдигна и Vcore.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеБез име.jpg Ето какво стана когато повдигнах честота. Мисля си че за да има някакъв ефект трябва да вдигна и Vcore.

Виж сега,изтегли си prime95 http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1182 и го пусни(избираш втората опция за тест large fft).Като гледам си вдигнал множителя до честотата на турбо бууста и може при теста някое от ядрата да спре(да даде грешка) и ще трябва да вдигнеш малко напрежението.При моя процесор (FX 6350) достигам 4,2GHZ на 1,37vcore(т.е. не повишаван напрежението).Би трябвало да достигнеш 4,5Ghz на 1.404-1.41vcore. но не се хвърляй веднага на високите честоти.Пусни прайма и виж какво ще стане,ако някое ядро се издъни вдигни напрежението с една стъпка нагоре и така.Следи си температурите!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега,изтегли си prime95 http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1182 и го пусни(избираш втората опция за тест large fft).Като гледам си вдигнал множителя до честотата на турбо бууста и може при теста някое от ядрата да спре(да даде грешка) и ще трябва да вдигнеш малко напрежението.При моя процесор (FX 6350) достигам 4,2GHZ на 1,37vcore(т.е. не повишаван напрежението).Би трябвало да достигнеш 4,5Ghz на 1.404-1.41vcore. но не се хвърляй веднага на високите честоти.Пусни прайма и виж какво ще стане,ако някое ядро се издъни вдигни напрежението с една стъпка нагоре и така.Следи си температурите!!!

Няма смисъл да се занимавам пуснах го на 4,5Ghz и почна да се рестартира windows почна да дава грешки. всичко над 4,5Ghz го прецаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се занимавам пуснах го на 4,5Ghz и почна да се рестартира windows почна да дава грешки. всичко над 4,5Ghz го прецаква.

Ами то за над 4.5Ghz трябва и стабилна дънна платка и добро охлаждане!Закрепи го на 4.2-4.3Ghz и не се занимавай повече :)

Аз моя процесор го държа на 4Ghz като достига 4.2Ghz turbo boost.Дънната ми платка е калпава и ми създава проблеми,за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то за над 4.5Ghz трябва и стабилна дънна платка и добро охлаждане!Закрепи го на 4.2-4.3Ghz и не се занимавай повече :)

Аз моя процесор го държа на 4Ghz като достига 4.2Ghz turbo boost.Дънната ми платка е калпава и ми създава проблеми,за съжаление.

Според мен няма смисъл да се занимавам дали ще е на 4,1 при boost или на 4,2 или 4,3 няма да има особена разлика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да се занимавам дали ще е на 4,1 при boost или на 4,2 или 4,3 няма да има особена разлика :)

При бууста 4.1гхз не се достигат от всички ядра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...