Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Стоян Дамянов

Защо някои енергоспестяващи крушки като ги загасиш започват да пресветват ?

Препоръчан отговор

Защо някои енергоспестяващи крушки като ги загасиш започват да пресветват, а други не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това става, ако ключа има глимка или прекъсва фазата, вместо нулата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това става, ако ключа има глимка или прекъсва фазата, вместо нулата.

С това прекъсване на нулата си си потенциален самоубиец (убиец). Винаги се прекъсва ФАЗАТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо някои енергоспестяващи крушки като ги загасиш започват да пресветват, а други не ?

Защото има оттечка и това е от :

1.ключа

2.фасонката

3.помещението е влажно /за такива помещения изрично пише да не се ползват/

Най-новите диодни крушки нямат тоя проблем

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.ключа

2.фасонката

Публикувано изображение

Това, че даваш линкове кое как се пише е добре. Лошото е, че не се замисляш до колко е достоверна тази информация. В немското наименование Fassung няма нито "О", нито "К". Което значи, че "Фасонка" е преведено от някой от типа - "на мама френчето, немчето и англичанчето". И това, че го е сложил някъде си в мрежата не означава еднозначно, че е правило - изобщо не му вярвай. Да ,ме извини автора на темата, но правописа и правоговора в българският език през последните години отиде на най-заден план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че даваш линкове кое как се пише е добре. Лошото е, че не се замисляш до колко е достоверна тази информация. В немското наименование Fassung няма нито "О", нито "К". Което значи, че "Фасонка" е преведено от някой от типа - "на мама френчето, немчето и англичанчето". И това, че го е сложил някъде си в мрежата не означава еднозначно, че е правило - изобщо не му вярвай. Да ,ме извини автора на темата, но правописа и правоговора в българският език през последните години отиде на най-заден план.

Нямам и понятие как се пише на книжовен български но автора дава линк. Източници

[*]Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 639.

[*]Речник на чуждите думи в българския език. Състав. М. Филипова-Байрова и др. С., БАН, 1982, с. 903.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам и понятие как се пише на книжовен български но автора дава линк. Източници

[*]Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 639.

[*]Речник на чуждите думи в българския език. Състав. М. Филипова-Байрова и др. С., БАН, 1982, с. 903.

Фасунга е правилно.Фасон-ка е приемливо понятие за някоя фасонирана мацка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.ключа

2.фасонката

Публикувано изображение

Коридора не е влажно помещение.

Въпроса ми е, защо НЯКОИ крушки пресветват, а ДРУГИ не?

На една и съща васунга и инсталация.

Освен това изтърбуших глимката, пресветването спря, но въпросите ми остават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коридора не е влажно помещение.

Въпроса ми е, защо НЯКОИ крушки пресветват, а ДРУГИ не?

На една и съща фасунга и инсталация.

Освен това изтърбуших глимката, пресветването спря, но въпросите ми остават.

По горе човека е обяснил но понякога е възможно дори от цокъла на крушката.Ако я завиеш на друго място може и да няма проблем.Освен това тия крушки не понасят много угасване-светване защото бързо се скапват.Подходящи са за стаи където по дълго време ще светят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С това прекъсване на нулата си си потенциален самоубиец (убиец). Винаги се прекъсва ФАЗАТА.

Добре, че ми каза! Аз не знаех!

Зависи от платката в лампата (крушката) и от кондензатора вътре, и като цяло схемното решение и мощността на крушката.

Какво схемно решене? Ми китайско схемно решение, с възможно най-малко елементи по брой и на най-ниската цена, безогледно за качеството. Освен ако не препоръчваш на човека да модва електрониката на всяка крушка... И между другото, не винаги едни и същи стойности на елементите, които ти трябват за да не мига ЕС лампата и да ти работи глимката са сполучливи. Не е винаги универсално решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че ми каза! Аз не знаех!Какво схемно решене? Ми китайско схемно решение, с възможно най-малко елементи по брой и на най-ниската цена, безогледно за качеството. Освен ако не препоръчваш на човека да модва електрониката на всяка крушка... И между другото, не винаги едни и същи стойности на елементите, които ти трябват за да не мига ЕС лампата и да ти работи глимката са сполучливи. Не е винаги универсално решение.

Предишната крушка не помня каква беше , но не присветваше. Тази която коментираме е Филипс и като я загася повече свети, отколкото да не свети .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше ти даден отговор в пост №2. т.е ключа е светещ със монтирана глимлампа. Това ,че едни модели премигват при гасене а други не, е въпрос на схемно изграждане при дадената марка или модел.

Друга причина може да бъде и дефектна лампа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше ти даден отговор в пост №2. т.е ключа е светещ със монтирана глимлампа. Това ,че едни модели премигват при гасене а други не, е въпрос на схемно изграждане при дадената марка или модел.

Друга причина може да бъде и дефектна лампа.

Аз пък си харесах пост № 9 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...