Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте бих желал да ми помогнете отностно избора на видеокарта. В момента съм се спрял на 3 карти-R9 270 2gb,R9 и 270x 2gb R9265. Не искам да клоквам картата в този случай коя от 270, 270 Х и 265 е най тиха и ще ми върши работа? Моите критерии са 3-големина (по-възмжоност някоя по-малка като размер) ниска цена и карта която да е тиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите части какви са? Най вече процесор и захранване? Монитора какъв е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите части какви са? Най вече процесор и захранване? Монитора какъв е? 

Останалите ми части са: захранване Сеасоник 530 бронз, ССД-Интел 530/256 гб., 2х4 гб, рам на 1600, процесор Г2120+Дъно 1155 и 1 тб. хард диск WD със монитор Аcer 23 инча 1920х1080 в момента съм с 5750 1гб. ддр 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останалите ми части са: захранване Сеасоник 530 бронз, ССД-Интел 530/256 гб., 2х4 гб, рам на 1600, процесор Г2120+Дъно 1155 и 1 тб. хард диск WD със монитор Аcer 23 инча 1920х1080 в момента съм с 5750 1гб. ддр 5

По-добре си вземи нов процесор. Твоя е слабичък и новата видеокарта няма да покаже пълните си възможности. Ако ще я ползваш за игри, разбира се. Ако ще копаеш е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си вземи нов процесор. Твоя е слабичък и новата видеокарта няма да покаже пълните си възможности. Ако ще я ползваш за игри, разбира се. Ако ще копаеш е друг въпрос.

Процесора е ясен само чакам да излезе новия цокъл на интел и скачам на един i5 въпроса ми е за видеокартата приятелю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той новия цокъл излезе отдавна ама за такъв трябва и дъно не само процесор. Напълно безсмислена инвестиция при положение че имаш отлични процесори и за с.1155.

Иначе от посочените три 270Х е най-добрата следва 270 която е почти същата и накрая е 265 която не е изгодна за момента.

270 на изгодна цена и с добро охлаждане - http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-amd-radeon-r9-270-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-r927oc-2gd/pd/DW6QJBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R7 270/X са леко клокнати 7870-ки, а R7 265 клокната 7850. Така че 270/X е по-добрата карта от 265. Версията на Power Color е най-евтина: POWER C AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC, ако те интересува цената. Над 350 лв. според мен 270X не си заслужава. С точност не можеш да ти кажем коя ще е най-тиха и хладна. Все пак зависи с каква кутия разполагаш и дали има осигурен въздушен поток. Ето, разгледай всички 270/X.-http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD&p=270. А за процесор на Haswell ще трябва да смениш и дъното. Предлагам ти да си вземеш 3470 или 3570. Няма смисъл да даваш излишни пари за ново дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да по евтина е на Power Color но нещо не ми вдъхва доверие марката а ако става въпрос за +5 лв. горница Gigabyte мисля че е по доброто решение? Притеснява ме това което чета в един друг голям форум за хардуер а именно тези думи "ако пък няма и искаш да вземаш много 270 са същия чип , но с по-лошо охлаждане ( всичките маркиса така )" и друго-че били с заключен волтаж на напрежението но предполагам че на мен това няма да ми пречи защото това е при оверклок. Аз лично обичам тихите видеокарти а тук говорят че са с лошо охлаждане е все пак ако си я купя от емаг ще имам 15 дни да им я върна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да по евтина е на Power Color но нещо не ми вдъхва доверие марката а ако става въпрос за +5 лв. горница Gigabyte мисля че е по доброто решение? Притеснява ме това което чета в един друг голям форум за хардуер а именно тези думи "ако пък няма и искаш да вземаш много 270 са същия чип , но с по-лошо охлаждане ( всичките маркиса така )" и друго-че били с заключен волтаж на напрежението но предполагам че на мен това няма да ми пречи защото това е при оверклок. Аз лично обичам тихите видеокарти а тук говорят че са с лошо охлаждане е все пак ако си я купя от емаг ще имам 15 дни да им я върна ?

Като цена/производителност най-добър вариант е R9 270, а ако искаш наистина да е тиха взимаш или предложението на Наруто или това:  ASUS 2048M R9 270 R9270-DC2OC-2GD5 PCI-E 3.0 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цена/производителност най-добър вариант е R9 270, а ако искаш наистина да е тиха взимаш или предложението на Наруто или това:  ASUS 2048M R9 270 R9270-DC2OC-2GD5 PCI-E 3.0

Значи Гигабайт-ската остава за 310 лв. благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...