Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Tangun

Въпрос относно преразпределяне на памет

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумници! Преди да премина към въпроса искам първо да се извиня за евентуален неправилен или неточен изказ или ако темата не е на точното място - не намерих по-подходящ раздел.Харда ми е разделен на 3 части, съответно C (29gb), D (146gb) и E (122gb). Преди 6-7 години, когато е сглобявана машината, 30 гигабайта за С са били напълно достатъчни, но след всичките достъпни ъпдейти и разширения вмомента съм с около 200 мегабайта свободно място във въпросния диск, което води до мъчително забавяне на работата на компютъра. В същото време имам около 60gb свободна памет общо от другите два диска. Въпросът ми е: как мога да прехвърля свободна памет от D и E в С и има ли вариант това да стане без преинсталация на операционната система (Windows 7 Professional, ако има значение)? С някаква програма възможно ли е да се осъществи или трябва наново всичко заедно с целия Win? Какъвто и да е възможния начин моля да ми го споделите, вече опитах през Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Storage -> Disk Management, но там не ми дава да пипам С - мога единствено да преразпределям памет между D и Е или да създам нов диск. Благодаря предварително за помощта и отделеното внимание! Ако е нужна допълнителна информация или пояснение,  напишете и ще обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е Easeus Partition Master .

Мисля, че операцията е елементарна, но ако срещнеш затруднение - пиши, да помагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичния отговор!

Ще бъда благодарен и ако ме упътите в няколко кратки стъпки, защото не ми се рискува - ако беше друга програма, щях да цъкам докато не нацеля каквото ми трябва, но тук е малко по-специфично. Трябва ми част от свободното пространство от D и/или Е да бъде преместено в С, ноне успявам да се ориентирам сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преоразмеряване на партишъни с Easeus Partition Master

Малко ме съмнява да стане,понеже мястото което желаете да добавите не е след C.Между него и C има друг дял.

ПП:Грешката е моя.Оказа се,че е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред и върви по план докато не стигна до най-съществената стъпка: "отрязвам" част от D, но след това не ми дава да оперирам с нея както е показано на клипчето; разрешава ми да създам нов partition, но не и да добавям нещо към вече съществуващия С. С други думи - не мога да плъзна лентата за добавяне на памет, защото просто я няма, ето скрийншот:

Публикувано изображение

Някаква идея защо така се получава? Съжалявам, сигурно сте го обяснявали сто пъти как става, има го на сто места из форума или е нещо много елементарно, но просто не ми се получава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да "отрежеш" част от D: в началото, а не в края, за да можеш да я присъединиш към C: :

Публикувано изображение

И не прави отрязаното на нов дял, остави го Unallocated space, за да можеш да разшириш C: с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От раз стана с пояснението "отрежи в началото", много благодаря още веднъж за вниманието и оказаната помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...