Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zloradi

Batch файл за създаване на архив

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем. Трябва да направя bat файл който да направи архив на определена папка, като добави дата към името на архива и да го сложи в друга папка.

Направих следното:

@ECHO OFF"D:Program FilesWinRARWinRAR.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "C:Folder1-.rar" "D:OutputFolder"

T.e. папката Filder1 да я архивира и получения файл Folder1-YYYY-MM-dd.rar да го сложи в папка D:OutputFolder

Нещо обаче не ми се получава. Файла се създава, но в С: , а вътре в него има папка OutputFolder, а не Folder1.

Къде греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем. Трябва да направя bat файл който да направи архив на определена папка, като добави дата към името на архива и да го сложи в друга папка.

Направих следното:

@ECHO OFF"D:Program FilesWinRARWinRAR.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "C:Folder1-.rar" "D:OutputFolder"

T.e. папката Filder1 да я архивира и получения файл Folder1-YYYY-MM-dd.rar да го сложи в папка D:OutputFolder

Нещо обаче не ми се получава. Отваря се command prompt, след това се отваря WinRAR и дотам.

Къде греша?

1.Защо ви е в D устройство?

2. Защо Winrar.exe - командния файл за терминала е rar.exe

3. Първо се задава къде да се запише, а после кое. Вие сте ги обърнали

Поне така мисля де  :D

@ECHO OFF"C:Program FilesWinRARrar.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "D:Outputfolderoutput-.rar" "C:folder1"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменила съм С-то с Д-то. Благодаря ти така вече се получи. Само още един дребен проблем. Кода ми сега изглежда така:

@ECHO OFF"C:Program FilesWinRARrar.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "C:Outputfolderfolder1-.rar" "D:Folder12345folder1"

Създава се файла folder1-2014-03-21.rar в папката C:Outputfolder. Когато го отворя в него има папка Folder12345 и в нея folder1 и съдържанието й. Има ли начин в архива да е само folder1 без горната папка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти така вече се получи. Само още един дребен проблем. Кода ми сега изглежда така:

@ECHO OFF"C:Program FilesWinRARrar.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "C:Outputfolderfolder1-.rar" "D:Folder12345folder1"

Създава се файла folder1-2014-03-21.rar в папката C:Outputfolder. Когато го отворя в него има папка Folder12345 и в нея folder1 и съдържанието й. Има ли начин в архива да е само folder1 без горната папка?

да, ако промените нещата така:

d:cd Folder12345"C:Program FilesWinRARrar.exe" a -agYYYY-MM-dd -r "C:Outputfolderfolder1-.rar" "folder1"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Страхотни сте.   :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...