Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Хора, моля за мнение. Сестра ми е на Близу - телевизия, телефон, всичко. Имат цифрова и кабелна. Днес сутринта на единия телевизор с цифровата екранът беше много по-широк на едни програми, а на други беше нормален. Като го обърнеш на кабелната - всичко е ОК, но на цифровата - пълна гнус. Звъняхме в Близу и мацката каза, че това е, защото каналите им подавали сигнал в различна резолюция - 16/8 или 4/2. И трябва всеки път като сменя каналите ръчно да си настройва екрана. Направо не можах да повярвам на ушите си. Телевизорът е нов LG. Имате ли идея какво може да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми телевизора освен 16/9 и 4/3 сигурно има и интелигентен режим. Пробвайте ги. Или пък точния модел да четем упътването, че няма какво да правим днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, моля за мнение. Сестра ми е на Близу - телевизия, телефон, всичко. Имат цифрова и кабелна. Днес сутринта на единия телевизор с цифровата екранът беше много по-широк на едни програми, а на други беше нормален. Като го обърнеш на кабелната - всичко е ОК, но на цифровата - пълна гнус. Звъняхме в Близу и мацката каза, че това е, защото каналите им подавали сигнал в различна резолюция - 16/8 или 4/2. И трябва всеки път като сменя каналите ръчно да си настройва екрана. Направо не можах да повярвам на ушите си. Телевизорът е нов LG. 

Имате ли идея какво може да се направи?

Всъщност това е правилното поведение, а това на кабелната е грешно. Ти сериозно ли предпочиташ да гледаш изкривена и разтеглена картина? Тоест такива дето показват кръгче а ти виждаш елипса? Само за да ти е "пълен" екрана? Шегуваш се... Ти снимки в портретен формат да не би да ги разпъваш да заемат целия екран?

Телевизионния сигнал идва 4:3 или 16:9. Има 3 начина да покажеш изображение на устройство с друго отношение на страните: да го покажеш на част от екрана, да отрежеш парче(та) от него така че да пасва или да го изкривиш и смачкаш така че да "пасне". Първият е единственият вариант който осигурава едновременно правилно запазване на пропорциите в изображението и показване на цялото такова.

Макар че не трябва да се учудвам всъщност. Това ми се е налагало да го обяснявам и на маса "експерти" и тестващи, които просто бяха особено изненадани :no-no:. А аз не мога да не направя връзка с теста с призмите и дупките от филма Идиокрация...

Ето нагледно - харесва ли ти как в третата картинка дамата леко "понапълня"?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HyziexCrew
      Здравейте, на скоро ми изгоря геймърският монитор и реших да извадя старият с който да карам докато не сабера пари... Да но ето го и проблема.. Понеже имам YouTube канал и като качвам на този старият монитор с резолюция 1280x1024 , в youtube клипа ми се появява рамка в клипа, може ли да ми кажете начин да разтела картината на целият екран... 
    • от Потребител 1
      Здравейте, 
      Имам един въпрос. Имам телевизор JVC. Когато изтегля някой филм на компютъра във формат AVI, прехвърля го на флашка и го пусна на телевизора, ми пише: "Файловият формат не се поддържа". След това трябва да го конвертирам на компютъра във формат MP4 (чрез Format Factory) и така вече тръгва.
      Имате ли идея защо става така? Как мога да направя така, че AVI да тръгва. Моля пишете Вашите съвети. 
      Благодаря предварително! 
    • от ARCS
      Здравейте, предстои ми купуване на телевизор. Бюджетът ми е между 1300 и 2000лв. Ще се използва много за интернет, гледане на филми от флашки и разбира се гледане на телевизия.
      Бих искал да има следните характеристики:
      Ultra HD 4k HDR Dolby Vision/Audio Размер на екрана : 49 или 55 инча Честота на опресняване : 120 Hz. Поне 4 HDMI порта Плосък екран Вграден браузър за интернет За момента съм се насочил към тези двата телевизора:
      TCL: https://www.amazon.de/TCL-U55P6046-Fernseher-Ultra-Triple/dp/B06VW5FFLD/ref=sr_1_5?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1548843865&sr=1-5&keywords=tcl+tv
      Samsung QE49Q6FNATXXH 49" QLED SMART LED телевизор : https://edigital.bg/led-televizori/samsung-qe49q6fnatxxh-49-qled-smart-led-televizor-p563012
      TCL го дават навсякъде, че е най-добрият телевизор за цена - качество. Но никъде не намерих да доставят този телевизор до България.
      Имате ли някакви предложения?
    • от IvanDG
      Не мога и немога да направя така че да чете субтитри от усб, не ги показва въобще. Моля за помощ.

Не дава никакви опции за добавяне на субтитри. 
    • от Dragomir Angelov
      Здравейте,
      В службата са ме нагърбили със задачата да намеря ниско-бюджетна техника за ежеседмични конферентни видео разговори.
      Не е задължително да е със скъпи и платени софтуери, както и хардуера не е задължително да бъде професионална техника.
      Ако е надеждно може дори да използваме Телевизор със Скайп + Уеб Камера + Микрофон и Тонколони. (което не знам колко надеждно и функционално ще бъде).
      Моля дайте някакви насоки и мнения, защото съм притиснат от времето !
      Благодаря предварително !
  • Дарение

• Добави ново...