Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nadinche

Разделяне на външен хард диск на дялове?

Препоръчан отговор

Проблема е следния: Искам да разделя външен диск 3.5 инчов на два дяла. Дискът е 3 TB и искам да има 2 еднакви дяла. С Windows 7 съм.

1.През Disk management се виждат 2 дяла - първият е 2048 GB, NTFS, Primary, a втория дял e 746,49 GB, unallocated.

Обаче нищо не мога да направя с втория дял - нито да форматирам, нито да го присъединя към първия, изобщо нищо.2.С програмите Acronis Disk Director съвсем пък не става - не вижда въобще диска.

Не знам как се е получило това - диска не е мой. Искам да събера двата дяла и да го разделя отново на 2 равни части

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с EaseUS Partition Master Free както каза колегата или с GParted (базиран на Линукс - няма отказ !). 
Това е линка към различните версии и информация за тях - ЛИНК

Директен линк за сваляне на .ISO файла на последната версия за момента - ЛИНК

Свали си Lili Usb Creator , направи бутваща флашка и стартирай компютъра с нея.

Като зареди стартирай GParted, горе в дясно избери диска който искаш да форматираш.

На НЕформатираните дялове кликваш с десен бутон и след това "New", избираш файлова система на дяла и тип и после кликваш върху зеления тик горе в менюто.
В един диск можеш да има 4 първични дяла или 3 първични и 1 разширен и вътре в разширения колкото си искаш логически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В опитите си да се справя отбелязах успех с Paragon Particion Magic. Оправих проблема с него, преди да прочета съветите ви, но това няма значение.Много благодаря за това, че се опитахте да ми помогнете:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...