Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Neyd Shu

Intel® 120GB 530, SATA 6Gb/s, 2.5 inch, MLC, SSD Raid 0 Мнения?

Препоръчан отговор

Здравейте. Възнамерявам да заменя стария хард с нещо по пъргаво и искам да попитам дали има смисъл от закупуване на две SSD устройства за RAID0. Става дума за дъното http://www.asus.com/Motherboards/M4A89GTD_PRO/. Не съм много наясно, но дъното ми има нещо като мини PCIe слотове, различни по големина. Виждал съм SSD устройства монтирани за тях из нета. Има ли предимства от този интерфейс и някои като цяло може ли да ми разясни какви са различните видове интерфейс за SSD устройства. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asus.com/Storage/RAIDR_Express_PCIe_SSD/

Очевидно mSATA не ти върши работа а това за което говориш излиза много солено. Най-добре се ориентирай към стандартно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, общо взето нещо такова съм гледал из нета. Но, както винаги аз пак нещо съм изостанал... и съм се заблудил, че мини PCIe има нещо общо с mSATA. Като цяло обмислям да заделя някои лев за SSD защото оставам с впечатление че цялата ми конфигурация се влачи именно заради харда ми. На мисълта съм че закупуване на SSD би спомогнало за по бързата работа с приложения без голямо значение дали компа ми е натоварен от нещо друго в даден момент, дори подобряване на FPS-а в да речем някое mmorpg. Ако е така то с удоволствие бих дал пари за нещо добро. Но, има ли предимства при mSATA интерфейса, заслужава ли си закупуването на дъно с такъв, има ли смисъл от правенето на RAID масив с описаното SSD от заглавието, би ли се усетила разлика или по добре да се налеят пари в нещо от рода на Express PCIe (не че, съм се насочил твърдо на там, солено си е ) От друга страна може би няма голям смисъл от нещо кои знае какво ако в един момент самата конфигурация изостане. От всичко това може да се остане с впечатление че съм като теле в железница и иман нужда от ориентир :ohmy:  Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Райдове с SSD  за домашна гейминг машина  не си струват .  Диска който сте избрали е  страшно бърз и ако за вас 2 секунди при отваряне на Фотошоп е бавно  значи  сте прекалено взискателен. Пет пъти е по -бърз тоя диск от нормален хард при четене  и при запис на информация.

Sequential Read  540 MB/s Sequential Write  480 MB/s

INTEL 120 SSD 530 929868 Обща стойност - 223.10 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...