Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

valyo_93

курс за ЦПУ машина

Препоръчан отговор

Какви са тези цпу машини и има ли курсове за тях.Като кандидацствам за работа често ме питат дали мога да работа с такава машина но аз даже не знам каква е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви курсове бе мен. Хората го учат това около пет години и после още няколко трупат опит. А ти искаш за месец-два да станеш виртуоз в тази област. По-добре се ориентирай към нещо по твоята специалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко написано, това емашина с компютърно управление. Тяможе да е от всякакъв вид(струг, фреза, плотер, ако щеш и 3D принтер и др.)

Има си монтиран специален компютър в който се въвежда информацията как да работи машината. Хубавото е, че спестява около 80% от ръчната работа, която би се вършила на ръчна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистриран съм в бюрото по труда и там предлагат безплатни курсове,но за какъв да питам да ме научат да работа на такава машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистриран съм в бюрото по труда и там предлагат безплатни курсове,но за какъв да питам да ме научат да работа на такава машина.

Лошо няма, обаче при тези курсове някой прибира парите за обучението ти, ти получаваш документ, че можеш да работиш с тези машини. За тези няколко месеца, каквото си научил - научил. А знаеш ли какво е супорт, шпиндел, стругарски нож, за режими на рязане чувал ли си? Пак казвам, не знам какво си завършил, но се ориентирай с нещо по специалността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако знаех нямаше да ви питам.Завършил съм микропроцесорна техника,занимавам се с ремонт на компютри в домашни условия защото в всеки сервиз ми искат минимум 2 години сташ,а като нито един сервиз не ме взима на работа как да направя този сташ затова се отказах да работя по специалноста си и реших да си намеря каквато и да е работа и забелязах че доста се търсят този вид машини и затова реших да ви попитам.Но разбрах че няма да получа отговора които очаквах все пак ви благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво толкова наплашихте човека.Явно има мерак а вие сякаш да управлява космическа совалка ще учи!

На ЦПУ може да се научи да работи и за 1 месец (на практика).Да не казвам на работа колко такива машини имаме и момчетии на по 25-30 години ги обучаваме за няма и месец и после сами се справят!

Друг е въпроса ако трябва да си правят файловете (за някои от тези машини се изисква да има предварително направени такива)-при нас ги правят други хора от отдела, но и за тях има софтуери,които свеждат правенето им до минимум и с минимални познания в областа.

Един от тези хора при нас (бос кат....да не казвам какво) с помоща на софтуер се научи да подготвя файловете за 1 седмица.

Като има човек мерак и желание всичко се постига!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре им поискай списък с предлаганите безплатни курсове и избери това, което ти харесва. Мои познати изкараха безплатни курсове за компютърна грамотност, английски език, шофьорски - категория "В" и фризьорство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късметлии сте с вашите бюра по труда. В моя град са умрели в кожата си   :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...