Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stepy15

Китайски телефон?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Понеже рожденния ми ден наближава реших че ще си купя подарък (от мен за мен) :D .

След 2 седмици мислене реших че ще си купя някой китаец за 200-300 лв.

И се насочих към 2 сайта за интернет пазаруване - http://www.minideal.net/ и http://www.etotalk.com/ .

Имам 2 въпроса. Единият е някой пазарувал ли е от тези сайтове и ако да може ли да ми сподели колко е качествен телефона който е получил.

2-рият е ако може да ми предложите нещо. Изискванията са ми да е до 5' инча екран със долу-горе добро DPI , да има поне 8 GB ROM ако може да е с 2GB РАМ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи изисквания малко пари, защо си се насочил точно към китайче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай китаец! След няколко седмици във форума ще има тема "Телефонът се прецака, какво да правя".

Alcatel Idol ще ти върши същата работа. 1 ГБ рам, двуядрен процесор и 4,7'' страхотен дисплей. А и цената е същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти DOOGEE TURBO DG2014 и да му инсталираш MIUI V5 става трепач :) 

DOOGEE 2014 Turbo видео ревю + MIUI OS V5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GSmart Aku A1

Не се залъгвай с жълтурски телефони, които на втората седмица ще им възникне някакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай китаец! След няколко седмици във форума ще има тема "Телефонът се прецака, какво да правя".

Alcatel Idol ще ти върши същата работа. 1 ГБ рам, двуядрен процесор и 4,7'' страхотен дисплей. А и цената е същaта.

Алкатела не е френски .. прави се от една китайска компания на име TCL .

Така че дали ще е Алкател , ТCL ,Lenovo и тн. няма разлика (според мен).

Големи изисквания малко пари, защо си се насочил точно към китайче?

Искам да си купя нещо различно от обичайните марки ( Samsung,LG,HTC и Sony) плюс това получаваш сравнително добър hardware за 250 - 300лв като изключим камерата :D

Предлагам ти DOOGEE TURBO DG2014 и да му инсталираш MIUI V5 става трепач :) 

DOOGEE 2014 Turbo видео ревю + MIUI OS V5

Изглежда много добре.Какво е MIUI? Някаква модификация на Андроид? 

А какво ще кажеш за iNew V3  има доста опции като NFC и Gorilla Glass.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да си купя нещо различно от обичайните марки ( Samsung,LG,HTC и Sony) плюс това получаваш сравнително добър hardware за 250 - 300лв като изключим камерата :D

Предложения модел от мен не е ли по-различен ? Като гледам не отстъпва много на някои китайчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложения модел от мен не е ли по-различен ? Като гледам не отстъпва много на някои китайчета.

Да , всъщност тъкмо него гледах :D има добър процесор и видеокарта ,но дисплея има леко ниска резолюция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хващал съм китайски телефони и мога да кажа, че те са просто ужасни.

Ужасна сглобка, антиGorilla-glass стъкло :D ,  ужасен и просто нетърпим дисплей и нечувствителен тъч. Скапват се бързо и са китайски менталяци.

Търси нещо с IPS екран, двуядрен SoC с Cortex A9 и търпимо GPU. Не се притеснявай дори да е с TN. Аз ти гарантирам, че ти един китайски телефон с TN ще вади 10x по-ужасна картина от марков такъв. Ако случайно втора ръка срещнеш "нещо" с Тегра 2 - бягай като дявол от таман от него. Не поддържа NEON --> изобщо не се разбира с HD декодирането и не поддържа почти никакви формати с HW decoder и всичко трябва да се рендира софтуерно, MX Player са го оптимизирали доста добре обаче, ама категорично забравяш за някое по-тежко 1080p . Заради липсата на NEON поддръжка, забравяш за емулиращи приложения и всичко, което го изисква. И за андроид 4.4 ще минаваш на къстъм ромове, дето ще са го оптимизирали донякъде и забравяш за 5.0 Zuchini lemon, защото ще се изисква пълна поддръжка на NEON. CyanogenMod вече се отказаха да пишат ромове за Тегра 2, но мисля че останаха още няколко готвачи на ромове, дето заобикалят NEON.

Друго ! Тая тегра 2 си е голяма печка. На моето Optimus 2X точно на мястото където е процесора се затопля доста. Наклоках го 1.5 Ghz и на същото място, корпуса се затопли до 65-70 градуса...и телефона изгасна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай дори да е с TN. Аз ти гарантирам, че ти един китайски телефон с TN ще вади 10x по-ужасна картина от марков такъв.

Какво е TN ? И как примерно един Sony Xperia L ще вади 10 x по-добра картина от примерно iNew V3? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...