Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pinki

Нов сайт със старо SEO

Препоръчан отговор

Здравейте

Чудех се над следното задание. Имам сайт, който е на 3+ години и е на стара версия на Joomla!, което си е кофти. Направил съм новя сайт, който е много джиджан и с оправени неща по визията, като съм се учил от предишни грешки и т.н.  Старият сайт се позиционира на първите места в google.bg на ключовите думи, които ме интересуват. Бих искал да заменя двата сайта, но да запазя старата оптимизация, което не знам дали е възможно. 

Някакви предположения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако са структорно различни (на ниво HTML), което със сигурнос е така ще трябва да се оптимизира HTML-а, освен ако не си писал на 100% правилно.

При SEO заначение има и „старостта“ на сайта. Защо просто не смениш съдържанието на старият сайс с новото, като запазиш стария домейн. По този начин всички външни връзки ще се запазят.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако са структорно различни (на ниво HTML), което със сигурнос е така ще трябва да се оптимизира HTML-а, освен ако не си писал на 100% правилно.

При SEO заначение има и „старостта“ на сайта. Защо просто не смениш съдържанието на старият сайс с новото, като запазиш стария домейн. По този начин всички външни връзки ще се запазят.

Поздрави!

Защото е на доста старя версия на Joomla и почва да става малко нерентабилно. Домейнът не е предвиден да се променя - той остава. Въпросът е, ако сложа същия тракинг код  и т.н. от стария в новия сайт, каква ще е загубата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще има някаква загуба, но авторитета на домейна все пак ще си остане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...