Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

endlessroot

Препоръчайте ми устройства за PTP link.

Препоръчан отговор

Разстоянието между вдете точки е 12км, има монтирани антени калифорния на 5ghz поради тая причина предпочитам устройствата да са на 5ghz, може Mikrotik, UBNT или каквото и да било стига да свърши работа.

Идеята е да се пуснат поне 100mbps.

Искам някой, който има опит с подобна ситуация да ми препоръча устойства, за които знае, че работят добре, защото последното устройство, което беше монтирано ubnt airgrid m5 закачено с wds към 5ghz mikrotik, на хората им се губеше трафик и имаше високо latency, a самият линк беше почти на 100%, което ме навява на мисълта, че не може да смогне с генерирания трафик от потребителите.

Също така бих се радвал, ако ми кажете кое работи по-добре и кое е по-правилно да се използва за такъв линк, EOIP или WDS bridge?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...