Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tit64

Колко рам мога да сложа?

Препоръчан отговор

Здравейте,бихте ли ми казали мога ли да сложа 2 плочки по 2gb ram 667Mhz на това дъно -

Asus P5LD2-X/1333?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,бихте ли ми казали мога ли да сложа 2 плочки по 2gb ram 667Mhz на това дъно -

Asus P5LD2-X/1333?

Благодаря предварително!

Да, можеш.Това е максимума за дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, можеш.Това е максимума за дъното.

*Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP, Windows® XP 64-bit, Windows® Vista™ and Windows® Vista™ 64-bit.

а това какво означава,че може и да не използва 4гб поради вида на чипсета ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използва малко под 4 гб, някъде към 3.5 гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ! Имам и още един въпрос.Грешка ли ще е ако сложа една плочка от 2гб и една от 1 гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е грешка? Слагаш колкото ти е необходимо, само че не виждам смисъл като разликата в цените на 1гб и 2гб плочка рам е 10-20 лв.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ги разбирам тези работи и затова питам.Четох най различни мнения,едно от които е ,че е хубаво на двата канала да се сложат равни по гигабайти плочки за по добра работа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ги разбирам тези работи и затова питам.Четох най различни мнения,едно от които е ,че е хубаво на двата канала да се сложат равни по гигабайти плочки за по добра работа....

Все тая. На теория това е така, но на практика разлика няма да усетиш. Слагаш това което ти е най-финансово рентабилно и налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори.Хубава вечер ви желая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използва малко под 4 гб, някъде към 3.5 гб.

Би ли обяснил? Невидях някъде автора да споменава с каква ОС е и колко битова е.

На настолния имам 6gb и ОС си я ползва цялата, на лаптопа са 4 и пак се използват всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил? Невидях някъде автора да споменава с каква ОС е и колко битова е.

На настолния имам 6gb и ОС си я ползва цялата, на лаптопа са 4 и пак се използват всичките.

*Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP, Windows® XP 64-bit, Windows® Vista™ and Windows® Vista™ 64-bit.

Явно не си попадал на такова дъно с лимитиран чипсет.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...