Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

NikolayTodorov

Къде бъркам в тази php форма? Плс хелп

Препоръчан отговор

Здравейте,

самоук съм в php от скоро и разработвам сайт за лична употреба. Имам сложна форма, която не работи и затова реших да публикувам по-проста т.к. кодингът е същият и съоотвено същата грешка:

Error 405 NOT ALLOWED nginx

сайтът се хоства на безплатен сървър www.free.bg

Имам два файла - html и php, който да обработва формата:

Ще съм ви безкрайно признателен за помощта

Поздрави,

Николай

<!doctype html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="Description" content="Високоачествени дъбови вратички на най-ниската цена на пазара"/>
<meta name="Keywords" content="вратички, дъбови, дъбови вратички, кухня, вратички"/>
<title>Дъбови вратички</title>
<link href="css/main.css" rel="stylesheet" type="text/css">
</head>

<body style="-webkit-box-shadow: 0px 0px; box-shadow: 0px 0px;">
<div id="maincontainer">
  <div id="header"></div>
  <div id="navigation">
  <div id="holder">
  <ul>
  <li><a href="index.html">Начало</a></li>
  <li><a href="about.html">За нас</a></li>
  <li><a href="prices.html">Ценова листа</a></li>
  <li><a href="orders.html">Поръчки</a> </li>
  <li><a href="contacts.html" id="onlink">Контакт</a></li>
  </ul>
  </div><!-- end holder div -->
  </div> <!-- end navigation div -->
  <div id="content">
    <p>&nbsp;</p>
    <p>За връзка с нас:</p>
    <p>тел:</p>
    <div id="contact">
      <form action="contactformprocess.php" method="post" name="form2" id="form2">
        <table width="596" height="129" border="0">
          <tr>
            <td width="147" style="text-align: right"><label for="ime"><span style="color: #960000">*</span> Вашето име:</label></td>
            <td width="439"><input name="ime" type="text" required id="ime"></td>
          </tr>
          <tr>
            <td style="text-align: right"><label for="telefon"><span style="color: #960000">*</span> Вашият Email:</label></td>
            <td><input name="email" type="email" required id="email"></td>
          </tr>
          <tr>
            <td style="text-align: right"><label for="telefon"><span style="color: #960000">*</span></label>
            <label for="tel">Телефон:</label></td>
            <td>
              <span style="text-align: left"></span>
              <input type="tel" name="tel" id="tel">
            </td>
          </tr>
          <tr>
            <td style="text-align: left">Направете запитване:</td>
            <td style="text-align: left"><p>
              <textarea name="dopulnitelno" rows="5" maxlength="300" id="dopulnitelno"></textarea>
            </p></td>
          </tr>
          <tr>
            <td><input name="submit" type="submit" id="submit" form="form2" formaction="contactformprocess.php" formmethod="POST" value="Submit"></td>
            <td>&nbsp;</td>
          </tr>
        </table>
      </form>
    </div>
  </div>
  <div id="footer">
    <p style="text-align: center">&nbsp;</p>
    <p style="text-align: center">&nbsp;</p>
    <p style="text-align: center">&copy; 2014 Vratichkite Всички права запазени</p>
  </div>
</div>
</body>
</html>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

<?php

/*Email variables*/

$emailSubject = 'Нова поръчка No: ';

/*Gathering data variables*/

$ime = $_POST['ime'];
$familia = $_POST['familia'];
$telefon = $_POST['telefon'];
$email = $_POST['email'];
$dop = $_POST['dopulnitelno'];

$body = <<<EOD
<br><hr><br>
Име: $ime <br>
Фамилия: $familia <br>
Телефон: $telefon <br>
Имейл: $email <br>
Допълнително: $dop <br>
EOD;

$headers = "From: $emailrn";
$headers .= "Content-type: text/htmlrn";

if($_POST){
mail($to, $emailSubject, $body, $headers);
}
?>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, как искаш сървъра на free.bg, който не е PHP хостинг и съответно няма PHP поддръжка (изключение е възможността, която се предлага при регистрация да ти инсталират PhpBB, но това е изолиран процес, т.е. ти като потребител php скриптове там не може да изпълняваш), да интерпретира PHP скрипт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите.

Т.к. не съм толкова навътре и не успях да се ориентирам в първите две мнения, послушах programings и преместих файловете на безплатен сървър, който поддържа php (000webhost.com)

Сега не издава грешка, но отвежда до празна страница с адрес завършващ на contactformprocess.php т.е. php скриптът се задейства, но не получавам никакъв мейл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите.

Т.к. не съм толкова навътре и не успях да се ориентирам в първите две мнения, послушах programings и преместих файловете на безплатен сървър, който поддържа php (000webhost.com)

Сега не издава грешка, но отвежда до празна страница с адрес завършващ на contactformprocess.php т.е. php скриптът се задейства, но не получавам никакъв мейл

А знаете ли дали има настройки за пощенски сървър в php на този хостинг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли дали има настройки за пощенски сървър в php на този хостинг?

Привет, в безплатната версия на хостинга, мисля че не. Но аз бих искал да се изпратят до личен gmail адрес, а не такъв @ уебсайта.com т.ч. предполагам не са ми нужни тези настройки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, в безплатната версия на хостинга, мисля че не. Но аз бих искал да се изпратят до личен gmail адрес, а не такъв @ уебсайта.com т.ч. предполагам не са ми нужни тези настройки

Вие бъркате пощенска кутия с пощенски сървър. Нали като пратите пощата някой трябва да я изпрати до пощенския сървър на получателя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие бъркате пощенска кутия с пощенски сървър. Нали като пратите пощата някой трябва да я изпрати до пощенския сървър на получателя

Разбирам. 

Има настройки за имейл в контрол панела, ако имате време да погледнете:

http://members.000webhost.com/

Login with email: [email protected]

Password: power123

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...