Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Rundll32 процес и тих хард диск.

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте, от известно време забелязвам, че още при стартиране на windows 7 ultimate 64 битов работи и процес rundll32.exe. Също така забелязах, че хард диска ми е по-тих при стартиране на windows. По принцип хард диска ми като цяло е много шумен. Водил съм го 2 пъти на сервиз и нищо му няма. Проверявал съм за лоши сектори и нищо му няма. Ето видео на звуците, които издава. Клипа не е мой.

Ако ми се появи този процес отново (той се появява случайно, един път го има друг път не) ще снимам command line към него и ще ви покажа снимка. Процеса е в папката system32 на windows.

Надявам се, че някой ще ми обясни какво предизвиква този процес и по точно защо не винаги работи.

Преинсталирал съм компютъра няколко пъти, за да разбера от какво е, но уви.

Предварително ви благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да добавя, че това не е вирус. Правил съм чиста преинсталация на windows и процеса пак понякога се появява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от известно време забелязвам, че още при стартиране на windows 7 ultimate 64 битов работи и процес rundll32.exe. ... Надявам се, че някой ще ми обясни какво предизвиква този процес и по точно защо не винаги работи.

Преинсталирал съм компютъра няколко пъти, за да разбера от какво е, но уви.

Не отнема ли по-малко време да потърсиш за какво става въпрос? Ето примери за приложението на rundll32.exe(на руски):

http://www.redov.ru/kompyutery_i_internet/nedokumentirovannye_i_maloizvestnye_vozmozhnosti_windows_xp/p2.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С помощта на Process Explorer може да видиш командния ред на процеса.

При мен е shell32.dll,SHCreateLocalServerRunDll, което отговаряло на DistributedCOM server.

Нищо подозрително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С помощта на Process Explorer може да видиш командния ред на процеса.

При мен е shell32.dll,SHCreateLocalServerRunDll, което отговаряло на DistributedCOM server.

Нищо подозрително.

Така, деинсталирах някоя програма, рестартирах компютъра и процеса се появи. Ето снимки. Също така, компютъра се включи по-бързо.Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наличието на този процес не трябва да те притеснява. Това е системен процес а специално с тези параметри стартира сървър, отговарящ за функцията Autorun.

Не виждам, каква причина имаш да обръщаш толкова внимание точно на него.

Казваш, че си деинсталирал някакви програми и компютърът е започнал да зарежда по-бързо. Следователно забавянето може да се е дължало на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Наличието на този процес не трябва да те притеснява. Това е системен процес а специално с тези параметри стартира сървър, отговарящ за функцията Autorun.

Не виждам, каква причина имаш да обръщаш толкова внимание точно на него.

Казваш, че си деинсталирал някакви програми и компютърът е започнал да зарежда по-бързо. Следователно забавянето може да се е дължало на тях.

А за какъв сървър говориш? Аз не държа никакъв сървър. Благодаря ти за описателните отговори! Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какъв сървър говориш? Аз не държа никакъв сървър. Благодаря ти за описателните отговори! Поздрави! :)

DistributedCOM server.

Сървърите не са само web и за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се спира Autorun е обяснено в последните постове ТУК. По-точно в пред-пред-последния и последния.

За Windows 7 - http://www.redmondpie.com/how-to-disable-autorun-autoplay-in-windows-7-and-windows-8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А как се спира Autorun е обяснено в последните постове ТУК. По-точно в пред-пред-последния и последния.

За Windows 7 - http://www.redmondpie.com/how-to-disable-autorun-autoplay-in-windows-7-and-windows-8/

Но при мен процеса не се стартира всеки път, а съвсем случайно. Бях изключил компютъра и го включих преди малко и процеса го нямаше. Също така компютъра ми се включи малко по-бавно и хард диска беше по шумен. Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но при мен процеса не се стартира всеки път, а съвсем случайно. Бях изключил компютъра и го включих преди малко и процеса го нямаше. Също така компютъра ми се включи малко по-бавно и хард диска беше по шумен. Поздрави! :)

Провери за грешки в Event log-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това не ти е проблем.

Имаш и други грешки.

Какво всъщност искаш да постигнеш ?

Какво те притеснява ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен това не ти е проблем.

Имаш и други грешки.

Какво всъщност искаш да постигнеш ?

Какво те притеснява ?

Притеснява ме това, че понякога този процес го има, а понякога не. Също така понякога startup звука на windows го няма или закъснява или пък избързва (разбрах, че тези мизерии ми ги прави geforce experience). Честно казано съм малко параноик на тази тема. Иска ми се всичко да е наред. А относно грешката сериозна ли е? И от какво се получава? Отново предварително ти благодаря за отговора! Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкове за спиране Autorun дадох ТУК

Грешката от WMI не трябва да те притеснява.

Когато ти избързва звука за стартиране на Windows трябва да даваш банкети ;) Обаждай се и тогава !

Вместо да се ослушваш за всеки подозрителен шум откъм PC-то си го използвай по предназначение - слушай музика, гледай видео, играй.

Ето и информация за решаване на проблема с WMI - http://support.microsoft.com/kb/2545227

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...