Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ana123

Tаблет за рисуване за Coreldraw X5

Препоръчан отговор

Здравейте,Не съм съвсем убедена, че темата е за тук, но пък по-подходящ раздел не намерих :) !Въпросът ми е следния. Искам да се науча да правя схематични компютърни модели така да се каже. Трудно е за обяснение точно какво. Програмата разбрах, че е, а и ми изглежда подходяща. Започнах да я разучавам, но осъзнах, че си късам нервите с мишката.Започнах да се интересувам от таблети за рисуване съответно. Въпросът ми е, кой таблет е подходящ за тази програма ? Изтеглих си версия X5. Не знам дали е от значение.Чух мнение, че е трудно човек, който е рисувал нормално, да се приспособи към таблет, защото гледа екрана, а ръката му е на таблета. Има ли алтернатива ? Да рисувам и да виждам, какво правя директно под писеца или както там се нарича?Четох най-различни мнения в интернет и реших да пусна тема в този форум, защото ми изглежда сериозен. Естествено можех да пиша и в Bg-mama :) ! Надявам се да достигна до решение с ваша помощ, какво да взема, да е на достъпна цена, защото и това е фактор и естествено най-важното да ми върши работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този таблет е перфектен като цена и възможности, взех го на дъщеря ми да рисува с него и е много доволна. А иначе в началото малко ще ти е непривично, но се свиква бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рисуваш с Painter, не с CorelDraw.

Да си виждала или чувала архитект да рисува схеми само на ръка, няма как да стане, таблет въобще не ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да използва и таблет.CorelDraw се използва не само от архитекти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рисуваш с Painter, не с CorelDraw.

Да си виждала или чувала архитект да рисува схеми само на ръка, няма как да стане, таблет въобще не ти върши работа.

Не си прав, точно архитекти, инженери ползват таблети, защото там имаш много по-прецизен контрол на чертането (инженерите не рисуват а чертаят :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как толкова се ползвали таблети за чертаене, а в сайта на Corel предлагат такива само за рисуване с Painter. Сигурно те не си знаят продукта, какво като са го правили, какво като всички фирми производителки са сложили софтуер само за рисуване в нещата, за които се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка на таблета. Явно е изпитан и върши работа :) ! Като характеристики ми изглежда много добър до колкото разбирам от тях.

А wacom таблетите виждам, че много ги промотират в други форуми. Каква е разликата с Genius ?

Също трябва ли да съобразя марката на лаптопа и марката на таблета ?

Иначе не знам защо темата изби към това, на какво рисуват архитектите ?! Не съм архитект така, че няма страшно :) ! За други модели става въпрос, но знам, че програмата ще ми върши работа. Иначе в духа на спора имам приятели архитекти, които използват и таблети за някакви неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wacom се ползват от професионалисти, Genius са евтини и се купуват от аматьори.

http://www.geniustablet.com/genius-vs-wacom

Дори сами са си го написали, за първи път виждам толкова честни продавачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- голямото преимущество на Wacom беше безбатерийната писалка, но това е вече в историята. При цена 3 пъти по- евтин и 2 пъти по- добри характеристики аз избрах Genius  и не сгреших.

Интересно как толкова се ползвали таблети за чертаене, а в сайта на Corel предлагат такива само за рисуване с Painter. Сигурно те не си знаят продукта, какво като са го правили, какво като всички фирми производителки са сложили софтуер само за рисуване в нещата, за които се ползва.

Смешен си с тесногръдите си разсъждения. Прочети първо за какво може да се използва CorelDraw, за какво могат да се използва гр. таблети и тогава пак коментирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При цена 3 пъти по- евтин и 2 пъти по- добри характеристики аз избрах Genius  и не сгреших.

Прочети първо за какво може да се използва CorelDraw

Хахахахах, да съм прочел, за какво можело да се ползва нещо, с което работя.

А тая лъжа за по-добрите характеристики въобще няма да я коментирам, защото нямам нерви да поправям всяка написана глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахах, да съм прочел, за какво можело да се ползва нещо, с което работя.

А тая лъжа за по-добрите характеристики въобще няма да я коментирам, защото нямам нерви да поправям всяка написана глупост.

Ами хич не личи да си работил...по коментарите ти ;)  Колкото до характеристиките, всеки може да си направи съпоставка между цена и възможности., даже и ти си дал линк откъдето се вижда ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...