Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

icemans

Samsung - UE40F5xx - аудио изход през SCART

Препоръчан отговор

Установих, че имам аудио изход през SCART-а само когато за source-а е ТВ. Когато е HDMI - аудио изход няма. Някой има ли идея дали това може да се промени отнякъде. Иначе в менюто имам опция за избор на високоговорител (тв или външен), но не мога да разбера за какво е - не оказва влияние - не е и за слушалките. Те си работят когато си включа 3.5мм жак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установих, че имам аудио изход през SCART-а само когато за source-а е ТВ. Когато е HDMI - аудио изход няма. Някой има ли идея дали това може да се промени отнякъде. Иначе в менюто имам опция за избор на високоговорител (тв или външен), но не мога да разбера за какво е - не оказва влияние - не е и за слушалките. Те си работят когато си включа 3.5мм жак.

Аз имам същия проблем. Намери ли решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неможе да се промени, единствения вариант е да се ползва оптичния изход

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина се оказа, че не са го измислили. През аналоговия изход (SCART) илиза само аналоговия сигнал от ТВ-то. Аудиото от цифровите входове - HDMI, USB и т.н и от аналоговите може да се изкара през оптичния (digital) изход. Аз си поръчах едно от тези - твърдят, че става с него. Ще видим ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си поръчал го откажи ако нямаш опция за декодиране на звука преди това 

защото през оптиката обикновенно излиза цифров звук който е кодиран в DTS, AAC AC3 MP2/3

а за това не пише че може да го декодира, аз лично се оборудвах с едно ТАКОВА но заради 5,1-то

а за най тънко може едно обикновенно кабелче от буксата за слушалките

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един друг форум, един колега пише, че го е направил точно с това. А иначе варианта със звукът от слушалките не ме устройва, защото искам да имам звук и от ТВ-то и от ресийвъра когато пожелая без да превключвам кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...