Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zobie

Връщане на последната AUTO_INCREMENT стойност

Препоръчан отговор

<?php     include_once 'chek.php';        /*$stmt=mysqli_prepare($con, 'SELECT id FROM comments');          mysqli_stmt_execute($stmt);         mysqli_stmt_store_result($stmt);          $rows=mysqli_stmt_num_rows($stmt);*/echo '<div>Newest Massages <a href="oldest.php">Oldest Massages</a></div><hr align="left" width=10%>';$stmt1=mysqli_prepare($con, 'SELECT user_name,title,massage,date FROM comments WHERE id=?');while($_SESSION['rows']>0){        mysqli_stmt_bind_param($stmt1,'i',$_SESSION['rows']);        mysqli_stmt_execute($stmt1);        mysqli_stmt_bind_result($stmt1, $name,$title,$text,$date);        mysqli_stmt_fetch($stmt1);        echo '<strong>Title: </strong>'.$title.             '</br><strong>By: </strong>'.$name.             '</br>On:'.$date.             '</br>Massage:</br>'.$text.'<hr align="left" width=10%>';        $_SESSION['rows']--;}echo '<a href="newMass.php">Add New Massage</a>'; include_once 'footer.html'; ?>

Трябва да се принтират коментарите като най-новите са най-отгоре. Във файла newMass.php се въвежда нов коментар и там съм задал $_SESSION['rows']=mysqli_insert_id($con). Проблема е, че при първоначално влизане $_SESSION['rows'] е равно на 0 и едва след като напиша нов коментар стойността му става равна на най-голямото id. Въпросът ми е как да взема най-голямото id без да е необходимо да пращам 2 заявки към сървъра или ако имате други предложения как да принтирам резлтатите моля да споделите. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се принтират коментарите като най-новите са най-отгоре. Във файла newMass.php се въвежда нов коментар и там съм задал $_SESSION['rows']=mysqli_insert_id($con). Проблема е, че при първоначално влизане $_SESSION['rows'] е равно на 0 и едва след като напиша нов коментар стойността му става равна на най-голямото id. Въпросът ми е как да взема най-голямото id без да е необходимо да пращам 2 заявки към сървъра или ако имате други предложения как да принтирам резлтатите моля да споделите. Благодаря предварително.

select max(id) from table

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така пак се налага да пратя 2 заявки към сървъра. Имам предвид една за SELECT max(id) и останалите за принтиране на коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така пак се налага да пратя 2 заявки към сървъра. Имам предвид една за SELECT max(id) и останалите за принтиране на коментарите.

Тогава можете да играете със subselect. Ето ви един пример:

SELECT * FROM t1 WHERE column1 = (SELECT column1 FROM t2);

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...