Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fresh Prince

Проблем с пускането на 3Д филм на телевизор Toshiba

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро си взех телевизор Тошиба, модел 40L5335DG. Самият телевизор поддържа 3Д форматите sbs и top/bot и в тази връзка си набавих филми с подобни формати. За връзка между компютъра и телевизора използвам hi-speed кабел на Сони, на опаковката му пише, че  поддържа 3Д формат. При пускане на 3Д функцията на телевизора образът ми не се слива в един и при двата формата, а всякаш стават 3 размазни образа и не се получава никакъв 3Д сигнал. Гледах в различни теми, че на някои телевизори изписва, че е засечен 3Д сигнал, но при мен това не се е показвало, но не съм сигурен дали телевизорът поддържа подобна функция. Лаптопът ми е Acer има видео карта NVIDIA GeForce GT 540M с 1 гб рам . За пускането на филмите използвам програмите Pot player, Km player i Total media theatre 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей този телевизор няма ли usb-та флашката и си готов както съм аз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей този телевизор няма ли usb-та флашката и си готов както съм аз :)

Има, но нямам толкова голяма флашка за да побере над 10гб, пък и ще ми е по-удобно през лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по добре си вземи една 16 gb аз така направих и съм по добре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... При пускане на 3Д функцията на телевизора образът ми не се слива в един и при двата формата, а всякаш стават 3 размазни образа и не се получава никакъв 3Д сигнал. Гледах в различни теми, че на някои телевизори изписва, че е засечен 3Д сигнал, но при мен това не се е показвало, но не съм сигурен дали телевизорът поддържа подобна функция. Лаптопът ми е Acer има видео карта NVIDIA GeForce GT 540M с 1 гб рам . За пускането на филмите използвам програмите Pot player, Km player i Total media theatre 6...

С плеърите си на 6! Остава да си настроиш правилно видеокартата за изходящия сигнал и няма да имаш проблеми.Също виж дали избираш правилната опция за сътветното 3D (SBS,Top and Bottom) oт телевизора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С плеърите си на 6! Остава да си настроиш правилно видеокартата за изходящия сигнал и няма да имаш проблеми.Също виж дали избираш правилната опция за сътветното 3D (SBS,Top and Bottom) oт телевизора!

Правилната опция със сигурност е избирам. Относно видео картата как става настройката за изходящия сигнал. Аз имам и вградена интелска и може в това да е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилната опция със сигурност е избирам. Относно видео картата как става настройката за изходящия сигнал. Аз имам и вградена интелска и може в това да е проблемът.

Влизай в настройките и си играй с изхода за резолюцията и херците.Там е разковничето!

За всеки случай да кажа, че и тази грешка правят някои-от опциите на плеърите  (Pot и KM )не бутай нищо от 3D опциите -плейваш си филма нормално , а конверсията си я прави телевизора!

А Total Media Theatre си е специфичен плеър за ISO файлове.Не ти препоръчвам да ползваш него за SBS и TB! A за ISO преди да стaртираш плеъра има опции за 3D -то ,които трявба да избереш (това за TMT)!Иначе след плейване на са активни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизай в настройките и си играй с изхода за резолюцията и херците.Там е разковничето!

За всеки случай да кажа, че и тази грешка правят някои-от опциите на плеърите  (Pot и KM )не бутай нищо от 3D опциите -плейваш си филма нормално , а конверсията си я прави телевизора!

А Total Media Theatre си е специфичен плеър за ISO файлове.Не ти препоръчвам да ползваш него за SBS и TB! A за ISO преди да стaртираш плеъра има опции за 3D -то ,които трявба да избереш (това за TMT)!Иначе след плейване на са активни!

Прости ми невежеството, но откъде точно се влиза в тези настройки, защото аз единственото, което успях да направя е от nvidia панела да пусна да се използва само външната видео карта, но и това не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прости ми невежеството, но откъде точно се влиза в тези настройки, защото аз единственото, което успях да направя е от nvidia панела да пусна да се използва само външната видео карта, но и това не помогна.

То и аз не съм спец по видеокартите, но от NVIDIA Control Panel разбира се.При тези  NVIDIA е малко по объркано. Имам и лаптоп с ATI карта и там е много по разбираемо (поне за мен е така) Там директно си излизат в един прозорец от опциите каква резолюция да зададеш и какви херци за изход на сигнала.На INVIDIA-та  съм изключил една опция на видеокартата заради друг проблем и не са ми активни някои неща от контрол панела на картата, но от там се пробвай.И аз имах  с този лаптоп с NVIDIA-та проблем, но от контрол панела се ровичках и го оправих.Съжалявам, но особено сега като не са ми активни някои от опциите не мога да ти дам точна насока.До колкото си спомням имаше нещо свързано и с клонирането на екрана,иначе не бяха активни всички резолюции. но наистина не мога да ти кажа нещо конкретно.Но определено задаването на резолюция за изход на видеото има роля. 

Сори, но толкова мога да съм ти полезен.Дано има някой, който е по запознат, за да ти даде по-точни насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз не съм спец по видеокартите, но от NVIDIA Control Panel разбира се.При тези  NVIDIA е малко по объркано. Имам и лаптоп с ATI карта и там е много по разбираемо (поне за мен е така) Там директно си излизат в един прозорец от опциите каква резолюция да зададеш и какви херци за изход на сигнала.На INVIDIA-та  съм изключил една опция на видеокартата заради друг проблем и не са ми активни някои неща от контрол панела на картата, но от там се пробвай.И аз имах  с този лаптоп с NVIDIA-та проблем, но от контрол панела се ровичках и го оправих.Съжалявам, но особено сега като не са ми активни някои от опциите не мога да ти дам точна насока.До колкото си спомням имаше нещо свързано и с клонирането на екрана,иначе не бяха активни всички резолюции. но наистина не мога да ти кажа нещо конкретно.Но определено задаването на резолюция за изход на видеото има роля. 

Сори, но толкова мога да съм ти полезен.Дано има някой, който е по запознат, за да ти даде по-точни насоки.

Благодаря много за насоките. Оправих го и 3Д- то тръгна. Всичко стана след като намалих разделителната способност на вградената видео карта на по-ниска, а също става и като се изключи от настройките вградената интелска видео карта и лаптопа работи само с външната nvdia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за насоките. Оправих го и 3Д- то тръгна. Всичко стана след като намалих разделителната способност на вградената видео карта на по-ниска, а също става и като се изключи от настройките вградената интелска видео карта и лаптопа работи само с външната nvdia.

Ами да - в резолюциите е разковничето!Радвам се, че си се справил.Лека вечер и приятно гледане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...