Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danchobg

740n като повторител

Препоръчан отговор

Здравейте, имам два броя 740n на tp-link. Възможно ли е единият да се ползва като повторител по wi-fi или ше трябва да ги вържа с кабел?Преди се опитах и като се получи скоростта беше никаква. Чудя се дали е грешка в моите настройки или в самите рутери. Операцията се получи с 1043nd, но той е с 3 антени.Хардуерните ревизии са 4,36 и 4,23. Идеята е по-добро покритие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми да се направи с алтернативен фърмуер (изисква се да си флашнеш рутера с него, естествено, което, ако е в гаранция, и смяташ да я използваш, може да е проблем, само да предупредя), и да работи стабилно. Може както с OpenWRT, така и с DD-WRT. Аз ти препоръчвам да го направиш с OpenWRT. В уикито са описани подробно различните видове repeater-и и как се конфигурира вече инсталираният на рутера фърмуер за работа с тях.

Конкретно TL-WR740N работи добре с OpenWRT, за това ти препоръчвам него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми да се направи с алтернативен фърмуер (изисква се да си флашнеш рутера с него, естествено, което, ако е в гаранция, и смяташ да я използваш, може да е проблем, само да предупредя), и да работи стабилно. Може както с OpenWRT, така и с DD-WRT. Аз ти препоръчвам да го направиш с OpenWRT. В уикито са описани подробно различните видове repeater-и и как се конфигурира вече инсталираният на рутера фърмуер за работа с тях.

И двата ли ще трябва да флашна ?Ще има ли проблеми с wi-fi ? при 1043n работеше само едната антена на 130. Не ми трябва wi-fi мост, а повторител. Ще се ползва само от 1 лаптоп и идеята е по-голямо покритие. И сега рутерите имат WDS поддръжка. По-късно ще започна да си играя и ще се опитам първо със заводския софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбирам правилно, имаш 2 рутера, единият искаш да приема Wi-FI сигнал отнякъде, и да го повтаря, съответно вторият да приема повтореният сигнал от първият и вече оттам да си го пускаш с кабел на други машини или каквото и да е?

Ако е така, флашваш и двата рутера, като първият рутер го конфигурираш като повторител с OpenWRT / DD-WRT, а вторият като клиент, като му настройваш съответният интерфейс да приема сигнал от първият рутер. Лесно е през уеб интерфейса, само си избираш SSID и си в играта.

Репиръта също може да се конфигурира през Luci (уеб интерфейса на OpenWRT).

Ако разбира се заводските фърмуери имат възможност, опитай първо с тях. Например, може да флашнеш само рутера, който ще ползваш за репитър, а другият, ако може да се настройва от заводският фърмуер да приема сигнал от Wi-Fi и да го пуска на интерфейсите, няма нужда да го флашваш. Стабилността ти зависи от рутера репитър.

Щом си имал подобни проблеми със свързаността при заводският фърмуер, добре е да флашнеш поне репитъра и да го конфигурираш с алтернативен фърмуер, конкретно OpenWRT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбирам правилно, имаш 2 рутера, единият искаш да приема Wi-FI сигнал отнякъде, и да го повтаря, съответно вторият да приема повтореният сигнал от първият и вече оттам да си го пускаш с кабел на други машини или каквото и да е?

Ако е така, флашваш и двата рутера, като първият рутер го конфигурираш като повторител с OpenWRT / DD-WRT, а вторият като клиент, като му настройваш съответният интерфейс да приема сигнал от първият рутер. Лесно е през уеб интерфейса, само си избираш SSID и си в играта.

Репиръта също може да се конфигурира през Luci (уеб интерфейса на OpenWRT).

Ако разбира се заводските фърмуери имат възможност, опитай първо с тях. Например, може да флашнеш само рутера, който ще ползваш за репитър, а другият, ако може да се настройва от заводският фърмуер да приема сигнал от Wi-Fi и да го пуска на интерфейсите, няма нужда да го флашваш. Стабилността ти зависи от рутера репитър.

Щом си имал подобни проблеми със свързаността при заводският фърмуер, добре е да флашнеш поне репитъра и да го конфигурираш с алтернативен фърмуер, конкретно OpenWRT.

Имам два рутера (рутер 1 и рутер 2).Рутер 1 получава сигнал по WAN и го предава по WI-FI.Обхватът на рутер 1 е незадоволителен.Искам рутер 2 да се свърже с рутер 1 по WI-FI и да предава сигнала по WI-Fi.Използва се лаптоп безжично, никакви кабели.Възможно ли е да се направи така, при положение че и двата са с една антена?Току-що опитах и с 2та рутера. Никой не иска да работи с другия. Дава че има връзка, но няма интернет. Сложих ги на еднакви канали, размених им ролите, свещи им палих.... Явно ще трябва да се прекара един дълъг кабел между рутерите и всеки да си излъчва сигнала по отделен канал ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така и двата са с една антена? Тази антена външна ли е?

Със заводските фърмуери ли опитваш? В конкретният момент сигурно ли е, че рутер 2 приема рутер 1 на задоволително ниво откъм сила на сигнала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така и двата са с една антена? Тази антена външна ли е?

Със заводските фърмуери ли опитваш? В конкретният момент сигурно ли е, че рутер 2 приема рутер 1 на задоволително ниво откъм сила на сигнала?

Всеки рутер има по една антена, те не се откачат, ако това си разбрал. При теста бяха на 3 метра един от друг и сигнала беше 54 децибела. Опитах с заводския фърмуер. Когато се опитам да свържа тези две мъничета просто не става. Ако използвам 1043nd (един дзвер с 3 антени) става. Чудя се дали изобщо е възможно да се използват по този начин. Утре ще направя всичко точка по точка от тук http://www.techenclave.com/community/threads/how-to-set-the-740n-as-a-repeater-using-stock-firmware.150432/ и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай, и ако не стане, остава ти само един вариант - да пробваш с алтернативен фърмуер.

Не е от хардуера, тъй като съм виждал TL-WR740N да работи като репитър без проблем с DD-WRT.

При мен имам TL-WR841N v. 8 (разликата в хардуера с по-горният не е драстична - при моят процесора е 535 MHz, при твоите - 400 MHz, RAM-та и на двата е по 32 MB) с OpenWRT, също съм го пробвал като повторител, и работи без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...