Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zerorado29

Gaming компютърна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дойде време да си купя нова конфигурация.Бюджета ми е до 1400 лева.Като цяло ще играя игри на компютъра и ще записвам клипове.От друга страна искам да мога да ползвам компютъра без да променям нищо поне 4-5 години.Частите които съм избрал са:

Дънна платка-ASUS B85M-E, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, DP, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

Процесор-INTEL CORE i5-4570, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150

Видео карта-ASUS 2048M GTX760-DC2OC-2GD5 PCI-E 3.0

RAM-KINGSTON 2 x 4 GB DDR III 1600 HyperX FURY

Твърд диск-WD 1024GB 64MB SATA III Blue

Захранване-ANTEC Захранване VP550P, 550W

Кутия-THERMALTAKE V4 Black, VM30001W2Z, w/o PSU

DVD-ASUS DRW-24F1ST, SATA /BULK/

Също така реших да сложа 2 вентилатора COOLER MASTER Fan 120mm Blue, Red LED BC, 1200 rpm, 21 dB ,като единия ще поставя пред твърдия диск , за да  прокарва въздух през целия компютър,а другия ще поставя на тавана на кутията,за да извлича въздуха.

Моля за вашите мнения и съвети,

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно подбрани компоненти с изключение на леко тясната кутия, която в комплект с вентилаторите излиза 100лв. а за тези пари по-добре да се вземе Fractal Design Core 3000 USB3.0, която хем е по-качествена, хем идва фабрично с три вентилатора и няма нужда да купуваш допълнителни. Е, може би аз бих взел GIGABYTE B85-HD3 вместо ASUS-a, но това е въпрос на лични предпочитания.

п.п.

Кутията

Three Silent Series R2 fans included: 1 -120mm Silent Series R2 fan, 2 -140mm Silent Series R2 fans

И въпреки, че Antec VP550P е едно много добро захранване, аз бих взел SEASONIC SS-520GM2 Bronze, 520W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,наистина ми помогна.И наистина Gigabyte-ското дъно е по-добро,а обносно кутията излиза с 10 лева по-скъпа от моя избор и с 2-та вентилатора,обаче предлага 3 вентилатора и по-голямо пространство,което ще ме улесни при сглобяването и е по-добра по-принцип.

:D :D :D :D :D

А обносно захранването,предпочитам да пази тишина!

А пък не мога да намеря колко децибела е,ако можеш да ми кажеш ще съм ти благодарен :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-golden-king-pro-600w-atx-2-2-pfc-active-sf-600p14pe/pd/D6H6SBBBM/

Платиненият Super Flower е отличен избор ако се търси тишина. Тъй като не е модулен излиза по-тънко а и е на промоция + безплатна доставка.

Все пак въпреки всичко е 160 лв. та излиза по-скъпо от изброените варианти. Но пък като не играеш ще е напълно безшумен.

Има хибридната опция като на платинения Сеасоник ако съм разбрал правилно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този геймърски и модулен Antec - Antec HCG-520, 520W

Учудих се,че не се предложи някое Pro4 или Killer дъно.MVP и некви такива алабализми. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,явно ще трябва да почакам с покупката,за да събера повече пари.Но нищо :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...