Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Filsun

Увеличаване на РАМ на Optimus 2X

Препоръчан отговор

Здравейте !Карам с портнат CM11 и всичко върви добре с изключение на камерата (бъгове) , но по-големия кусур, е че има цели...330 мб РАМ. И тук това страшно много ме учуди. Би трябвало да заделя не повече от 128мб за GPU-то и да имам поне 380мб РАМ, както при всички предишни ромове, но явно при 4.4.2 вече се заделят 192мб за GPU-то.Та по запознатите с андроид нека ми кажат дали има някакъв начин да се промени съотношението и да намалим видеопаметта за да мога да имам повече РАМ. Да речем едни 128мб за GPU-то ще са достатъчни за рендирането на ефектите и картината в 4.4.2Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е от kernel-a , няма как да го промениш , без да смениш него.В 4.4.2 не показва цялата рам , защото си заделя някаква за системните процеси , така  че нищо не се е променило :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ми се струва слаб хардуерно за 4.4.2, не е първа младост модела. Аз лично бих карал със стоковия ром. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ми се струва слаб хардуерно за 4.4.2, не е първа младост модела. Аз лично бих карал със стоковия ром. :)

Хардуерно не е от най-мощните, но 4.4.2 му върви учудващо добре и браузъра е страшно бърз и мазен, но винаги тая РАМ му е била най-големия кусур. С няколко таба и приложения няма начин някое от тях да не се е freeze-нало и да се отваря наново когато го "посоча".Просто се чудя дали има някакъв начин да позакърпя положението и в наистина ме дразни, че имам само 330 мб.Чел съм отнякъде, че можело с картата памет да се увеличи РАМ-та, та възможно ли е нещо такова ? Споко, руутнат си е и с къстъм ром, и мога да барам всичко, ако трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има по принцип в CM това нещо, но все пак е най-добре да прочетеш в xda-developers. на моето HTC с CM9 се прави партишън на SD-картата с нужната големинаи после се слага в ZIP-натия РОМ едно файлче в /etc/init.d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...