Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

AceStriper

Съвет относно захранване за нова конфигурация и монитор

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам нужда от съвет относно тази конфигурация: Kлик и монитор 1920х1080p до 300 леваПроцесор: Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black ще се овърклоква възможно най-високо

Охлаждане:   CM GEMINII M4 LOWP HEATPIPE може и да купя CM Hyper 212 EVO когато го имат в наличностДънна платка: ASUS F2A85-M PRO FM2Рам памет:   2х4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERXВидео карта:   SAPPHIRE DUAL-X R7 265 2GB GDDR5 също ще се овърклокне (казаха ми че мога да му сложа биос от R9 270 не знам дали е вярно)

SSD:     SSD Crucial M500 120GB CT120M500SSD1

HDD: 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXЗаписвачка:   ASUS DRW-24F1ST/BLACK RETAIL често ще се ползваКутия: CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU ще добавя 2 вентилатора с бял LED отпред CM JETFLO 120  WHITЕ

Windows: DSP WIN8.1 64BIT ENGL OEI DVD няма начин да ползвам пиратски :nono:Проблема е в това, че нямам идея колко W, каква марка, кой модел захранване ми е нуженза напред мисля да добавя още 1 хард диск вероятно 2ТБ или повече. Също така ще ползвам USB за да си зареждам GSM-a. Компютъра ще стои включен 24/7. Знам, че захранването е буквално сърцето на компютъра и не искам да пестя пари за него но все пак бюджета ми е до 150лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кaкви сa приоритетите нa тaзи конфигурaция?Бюджетa до колкото го сметнaх е приблизително 1800лв. - тa е мaлко неaдеквaтно с тaкъв бюджет и приоритет игри дa се спирaте нa фм2 плaтформaтa.Говорите и зa мaксимaлен овърклок и използвaне нa мaшинaтa 24/7 , което лично зa мен не е много рентaбилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кaкви сa приоритетите нa тaзи конфигурaция?Бюджетa до колкото го сметнaх е приблизително 1800лв. - тa е мaлко неaдеквaтно с тaкъв бюджет и приоритет игри дa се спирaте нa фм2 плaтформaтa.Говорите и зa мaксимaлен овърклок и използвaне нa мaшинaтa 24/7 , което лично зa мен не е много рентaбилно.

Приоритета му е за игри като Battlefield 4 и Titanfall ако съм доволен от FPS може и да не овъклокна  , ако мина на друга платформа ще трябва да се лиша от SSD и оригинално копие на Windows тъй като ще ми надвишат сегашния бюджет. Машината ще стои 24/7 няма да е постоянно натоварен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от Антонио Антонов
      Здравейте приятели !
      Имам въпрос относно телефонна платка.
      Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.
      След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.
      Въпроса ми е, колеги
      Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!
      Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

• от Tosho55
      https://plasico.bg/геймърски-монитор-aoc-24g2u-bk-238-ips-fhd-1920x1080-1-ms-144-hz-черен-106789.html Здравейте,мнение за този монитор заслужава ли си според вас? 144hz IPS 1ms поддържа фриисинк.
    • от Ivan Dumbaya
      Здравейте харесал съм си този монитор,който е ИПС 144 хз 24 инча AOC 24G2U само исках да ви попитам този сайт коректен ли е понеже дават монитора на необикновенно ниска цена спрямо пласико например(почти 100 лева) благодаря ви предварително https://techmag.bg/cart
    • от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
  • Дарение

• Добави ново...