Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Patity_5

Проблем с флаш памет.

Препоръчан отговор

Здравейте , за първи път пиша във този форум ,но от многооо дълго време когато имам някакъв проблем търся разрешението му именно тук!Знам ,че има много компетентни хора които могат да ми помогнат.Та проблема ми е следния , когато си сложа флашката във лаптопа няма проблем тръгва и всичко е наред , но когато реша ,че искам да изтрия файловете и да кача нови ,уж ги трия и е празно , но всъщност тя все още има нещо в нея , след малко пак като я включа има shortcut на всичко което е имало вътре и дори да изтрия всичко от нея след малко пак си се появяват и така с всеки следващ файл докато накрая не се запълни цялата и нямах избор освен да я форматирам ,тогава всичко изчезна и наистина беше празна ,но след това всичко наново...а наистина ми омразна след всяко използване да я форматирам.Моля ви ако някой знае какво може да има да пише.Мисля ,че е някъде от настройките понеже скоро един познат нещо си правеше на флашката от моя лаптоп и влиза в някакви настройки ,но и той не знае какво е направил...Проверявах за вируси ,но със сигурност не е вирус.Благодаря ви много предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се съмнявам именно за вирус - вероятно Autorun.inf или някакъв подобен който прави подобни мизерии. Възможно е самата флашка да не е заразена, но ако на машината ви има активна зараза то тя се предава и на преносимите устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз пуснах антивирусната и нищо не открива , а го прави с всички флашки не само с една, а тази която този приятел си " ремонтираше" на моя лаптоп тя пък изобщо вече не тръгва на моя компютър ,а на друг компютър тръгва. Не знам какво да правя ...Когато е форматирана е празна ,но има 2 шорткъта My pictures и task.exe .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , за първи път пиша във този форум ,но от многооо дълго време когато имам някакъв проблем търся разрешението му именно тук!Знам ,че има много компетентни хора които могат да ми помогнат.Та проблема ми е следния , когато си сложа флашката във лаптопа няма проблем тръгва и всичко е наред , но когато реша ,че искам да изтрия файловете и да кача нови ,уж ги трия и е празно , но всъщност тя все още има нещо в нея , след малко пак като я включа има shortcut на всичко което е имало вътре и дори да изтрия всичко от нея след малко пак си се появяват и така с всеки следващ файл докато накрая не се запълни цялата и нямах избор освен да я форматирам ,тогава всичко изчезна и наистина беше празна ,но след това всичко наново...а наистина ми омразна след всяко използване да я форматирам.Моля ви ако някой знае какво може да има да пише.Мисля ,че е някъде от настройките понеже скоро един познат нещо си правеше на флашката от моя лаптоп и влиза в някакви настройки ,но и той не знае какво е направил...Проверявах за вируси ,но със сигурност не е вирус.Благодаря ви много предварително. :)

Напротив, точно вирус е ! Проверете си компютъра с друга антивирусна. Например eset онлайн скенер от сайта на есет или посетете антивирусния раздел на форума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,благодаря ви много ,още ей сега ще пробвам.А тя флашката трябва ли да е вътре или той самия вирус ще е в компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,благодаря ви много ,още ей сега ще пробвам.А тя флашката трябва ли да е вътре или той самия вирус ще е в компютъра.

Заразен е компютъра, но и флашката също. Разреши показването на скритите и системни файлове от настройките на експлорера за да видиш какво има на флашката, а от контрол панел изключи автоматичното изпълнение от всички устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще го направя ,а това от контрол панел как се прави?Сега като сложих флашката в друг компютър пак по същия начин прави...дори и другите флашки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще го направя ,а това от контрол панел как се прави?Сега като сложих флашката в друг компютър пак по същия начин прави...дори и другите флашки.

Ти ако я слагаш по другите компютри така ще ги заразиш и тях.Autoplay-a  се намира в Control panel - раздел Hardware and sound.

Най-добре пусни тема в антивирусния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много!Определено се откриха много много вируси в лаптопа ,само че аваст не ги откри ,а този есет онлайн скенер.От 56 мин. търси и е намерил за сега 16 вируса от които 3 троянски коня  :no-no: ... направо ужас ,чудя се дали направо да не го преинсталирам ей сега.. то с толкова вируси не знам направо... само че не знам ако има другаде освен в C: как да процедирам... Отново много ви благодаря ,явно е че проблема определено е от вируси. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...