Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

valyo_93

да не се трие нищо от компютъра

Препоръчан отговор

Не можах да измисля друго заглавие.Племеницата ми постоянно ми трие важна информация от компютъра,с уиндоус 7 съм направих стандартен юсер но пак може да се трият файлове.Как мога да направя да не може нищо да се трие от компютъра без да се въведе паролата на администратора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да измисля друго заглавие.Племеницата ми постоянно ми трие важна информация от компютъра,с уиндоус 7 съм направих стандартен юсер но пак може да се трият файлове.Как мога да направя да не може нищо да се трие от компютъра без да се въведе паролата на администратора? 

Като дадете собственост на файловете които искате да запазите само за вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го направя и може ли да се даде собственост на цял дял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го направя и може ли да се даде собственост на цял дял

Избирате всички директории в корена на диска, десен клавиш, properties и нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагам отметка на полето "само за четене"запазвам но няма промяна.Това ли имахте предвид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вместо това може просто да качваш нещата които ти трябват в някоя облачна услуга или да си ги държиш на флашка. С всичките тези забрани и ограничения си представям едно мазало, което ще доведе до много повече проблеми и теми във форума.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и направих качих важната ми информация на флашка и си мислех че я скрих добре и когато ми потрябва флашката я нямаше и разбира се тя незнаеше нищо за нея и сега нямам и флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и направих качих важната ми информация на флашка и си мислех че я скрих добре и когато ми потрябва флашката я нямаше и разбира се тя незнаеше нищо за нея и сега нямам и флашка. 

Защо не и кажеш, че ако изтрие още нещо или ако не ти върне флашката, ще ѝ спреш достъпа до компютъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагам отметка на полето "само за четене"запазвам но няма промяна.Това ли имахте предвид. 

Не, Advanced, ownership

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката в един момент може да сдаде багажа.Тя е да местиш,не да архивираш.Оттук пробва ли за целия дял С:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На човека му трябва както на компютърните зали - всичко да е ограничено. Нали се сещате - в училище да не теглят файлове и да не трият system32. Аз не съм запознат как става, но това е което му трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси

Мисля, че беше с user, но как и кои права биват орязани не ми е ясно. Вие сте опитали, но може би не сте махнали всички права. Начетена учителка по информатика би Ви помогнала, ако тук не помогнат (съмнява ме, но да го предложа като вариант).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сложи си информацията в един от дяловете които имаш и забрани достъпа до него. Въпреки, че съм повече привърженик на шамарите! 

1. Старт меню >> Десен бутон върху Компютър >> Администрирай 

2. Потребители и групи >> Потребители >> Десен бутон върху профилът ѝ >> Свойства >>Избери това по средата от горната част на прозореза - Член на.. (или нещо подобно) >> Изчисти всичките ѝ групи с клик (маркиране) и после на delete

3. Влез в групи (от началото на стъпка 2) >> Десен бутон >> Нова група >> Слагаш име >> Десен бутон върху новата

група >> Добавяне на... >> Тук напиши името на нейния профил и после цъкни на Comprobar nombres (като от снимката), това е на испански и означава Проверка на имена или нещо подобно, на български не знам как е (снимката я намерих из интернет). >> ОК

Публикувано изображение

4. Влез в Моя Компютър >> Върху дяла където са файловете ти - Свойства >> Edit >> Add >> И тук направи същото като от предишната снимка >> ОК >> Маркирай чекбокса Full Control обаче Deny (забраняване) >> ОК

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно става със http://www.faronics.com/es/products/deep-freeze/enterprise/ .Така са защитени абсолютно всички компютърни зали в Испания.

https://www.youtube.com/watch?v=UNGDSKuDWew#t=96

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...