Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Искам да ъпгрейдна частите малко по-малко. Това са старите части които могат да се ползват и още няма да ъпгрейдвам:

Intel pentium D 3.00ghz

Geforce 8500gt 1663mb

Харда е сата 500гб

За сега търся нова рам към 8 гб ддр 3 и ново дъно за тези части разполагам с 250 лв.

Искам да ъпгрейдна частите малко по-малко. Това са старите части които могат да се ползват и още няма да ъпгрейдвам:

Intel pentium D 3.00ghz

Geforce 8500gt 1663mb

Харда е сата 500гб

За сега търся нова рам към 8 гб ддр 3 и ново дъно за тези части разполагам с 250 лв.

Захранването забравих да напиша е 300 вата lite-on

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава да се сменя дъното защото процесора е стар сокет. Захранването също не е добро.Препоръчвам ти да смениш само рам-та защото ако смениш платформата на по-късен етап ще можеш да я ползваш. Ако толкова държиш на ново дъно, то това е единственият възможен вариянт:BB код:ASROCK G41M-VS3 /G41/LGA775 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 Обща стойност - 230.01 лв. с ДДСАз бих взел това:BB код:GB H81M-S2PV /H81/1150 G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150 4GB DDR3 1600 KINGSTON Обща стойност - 255.39 лв. с ДДССлед време бих сменил и захранването с по-качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава да се сменя дъното защото процесора е стар сокет. Захранването също не е добро.Препоръчвам ти да смениш само рам-та защото ако смениш платформата на по-късен етап ще можеш да я ползваш. Ако толкова държиш на ново дъно, то това е единственият възможен вариянт:BB код:ASROCK G41M-VS3 /G41/LGA7752X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9Обща стойност - 230.01 лв. с ДДС

Еми малко по малко ще сменям всичко и първо искам да взема рамта и дъното. Като събера още пари ще сменя и останалите части, а това дъно дали е достатъчно добро за по-силен процесор в последствие. И от това което чета то поддържа само 8 гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно минавай на 1150, на сокет 775 да се хвърлят пари си е загубена кауза.G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150ASUS H81M-K /11504GB DDR3 1600 A-DATAОбща стойност - 240.95 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49609p1r50560p1r45925p1rf.html

Ползваш си картата и харда, а след време като събереш някой лев имаш голям избор от към ъпдейти кеф ти i3/i5/i7, още РАМ, по-добра карта и т.н. Също ако сменяш картата, то задължително и ново захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какъв хубав процесор да сложиш на това дъно след време. Актуалните сокети са 1155 и 1150. Най-добре вземи второто ми пледложение но нека и колегите да изразят своето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми малко по малко ще сменям всичко и първо искам да взема рамта и дъното

Не става както си го замислил.

Няма как да купиш ново дъно и да сложиш стария процесор.

Започни с читаво захранване и събирай пари за останалите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите, бяха то голяма полза

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
    • от Dida Eneva
      https://4sales.bg/gps-dron-cg037-s-wi-fi-2075
      Може ли някой да ме посъветва за този дрон? Става ли за снимане на full HD видео?
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Gerda Jovancic
      Здравейте,
      Как се процедира, ако единия родител отказва да изготви декларация за самостоятелно пътуване на малолетното си дете.
  • Дарение

• Добави ново...