Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Traloha

Неправилно изчисляване на заплата?

Препоръчан отговор

Здравейте!През април започнах нова работа, но имам съмнения в начина на изчисляване на възнаграждението.Не съм започнал на 1-ви април и естествено нямам изплатена цяла заплата. Проблемът е, че като си играех да смятам как е получена сумата на възнаграждението, което са ми превели, сметките ми се получават само като не включвам като работни двата дни великденски празници (петък и понеделник). Редно ли е да се изчислява по този начин? Винаги съм смятал, че официалните празници се броят за работни дни, защото на предишната ми работа съм получавал целия размер на възнаграждението, независимо дали през месеца има официални празници?!Сега да не излезе така, че да не получа пълно възнаграждение и през май заради многото почивни дни?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз като работех и не получавах фиш взимах твърдо,независимо от празниците.Може и да съм работил на празник ама нема двойна надница.Твърдо и кораво. :D

Не спори,че дори и всички кодекси да научиш файда нема да има.Броят работни дни в месеца се взима.Ако се ползва счетоводна програма при грешен брой на дните следва да са объркали на всички заплатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!През април започнах нова работа, но имам съмнения в начина на изчисляване на възнаграждението.Не съм започнал на 1-ви април и естествено нямам изплатена цяла заплата. Проблемът е, че като си играех да смятам как е получена сумата на възнаграждението, което са ми превели, сметките ми се получават само като не включвам като работни двата дни великденски празници (петък и понеделник). Редно ли е да се изчислява по този начин? Винаги съм смятал, че официалните празници се броят за работни дни, защото на предишната ми работа съм получавал целия размер на възнаграждението, независимо дали през месеца има официални празници?!Сега да не излезе така, че да не получа пълно възнаграждение и през май заради многото почивни дни?!

Не знам защо си играете да смятате, като трябва да сте си получил фиша за заплатата и там пише всичко подробно - работни дни, направени удръжки, изплатени болнични листове и т.н.

Вижте си фиша и по него всеки малкограмотен счетоводител може да направи сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, разбира се.

Официалните празници са ПРАЗНИЦИ - тоест не са работни дни.

През месец април 2013 година имаше точно 20 работни дни.

При 8 часов работен ден - 160 трудочаса за месеца.

Ако си работил през дните на Националните празници ти се полага + 100% заплащане за часовете, през които си бил ( ако получаваш примерно 30 лв на ден, за работа през Национален празник ще получиш 60 лв )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...