Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте!От бая време си мисля за ъпгрейд на i5 цата ми (4670к) за i7 (4770к) и пуснах обява в сайт за безплатни обяви

и не след дълго един човек ми писа и ми предлага да разменим моята i5 ца за неговата i7 ца + доплащане от моя страна в размер на 50 лева

но разбрах че неговата i7 ца е делидната . знам че това прекратява гаранцията и ако не го е направил професионалист има шанс чипът да не

работи . Помолих го да ми прати снимка на коята е пуснал стрес тест съответно с подробности и видях че го е овърклокнал на 4.6 гхц но което

ме уплаши че го е подкарал на 1.5 волта!!! което мисля че е прекалено ?  Та въпросът ми е дали това е добра сделка , дали си струва

да разменям чип с гаранция за тази i7ца която не се знае колко ще остиска . Благодаря предварително! 

предварително! ето и линк към снимката и обявата

http://dox.bg/files/dw?a=35e2d85ffe

http://olx.bg/intel-core-i7-4770k-soket-1150-i48335655

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да спечелиш от замяната, освен ако не ползваш компютъра за работа, където 8-те треда ще дадат прираст в производителността, но за домашна употреба за игри по-добре си стой с твоя и клоквай колкото може, а и не се знае с тая интервенция дали не е пострадал неговия процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да му има на процесора, взимай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти как разбра, че нищо му няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво може да му се повреди на един чип, от което вследствие да дефектира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет по добре не го взимай. Както каза не се знае колко време ще държи

а и кои би искал да си сменя процесора от i7 на i5 подозрително е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек на които му трябват пари но иска да си запази и компютъра функциониращ. В случая прави и двете. Все пак и моя съвет е да не се рискува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално промяната не е кой знае каква.  Ъпгрейда има смисъл тогава, когато имаш качествен прираст в производителността. До края на годината ще започнат да излизат процесори от съвсем ново поколение, подържащи DDR4. Може би си заслужава да потърпиш, за да усетиш разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално промяната не е кой знае каква.  Ъпгрейда има смисъл тогава, когато имаш качествен прираст в производителността. До края на годината ще започнат да излизат процесори от съвсем ново поколение, подържащи DDR4. Може би си заслужава да потърпиш, за да усетиш разликата.

за Broadwell ли говорите или за Haswell-E ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До края на годината ще започнат да излизат процесори от съвсем ново поколение, подържащи DDR4. Може би си заслужава да потърпиш, за да усетиш разликата.

за Broadwell ли говорите или за Haswell-E ?

Тук ситуацията е доста '' complicated '' по мое и не само мнение. Не мисля, че има смисъл да чакаш появата на DDR4 - тя е предвидена за цели, изключващи твоите! Да не забравяме, че стандарта DDR 4  е логичния завършек на една епоха наречена DDR DRAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако успея да продам процесора ми за добри пари може да спестя и да взема i7 4790k (когато излезе) защото интел обещават че ще си подобрят IHSа и дай боже да е като при sandy bridge 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...